Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Více z přírody - nová unikátní hnojiva

Více z přírody - nová unikátní hnojiva
Když přivoníte k jablku, které jste vypěstovali na své vlastní jabloni za domem, když vám rozkvete vaše první orchidej, když vám vyroste největší dýně, nebo když se na vaši růžovou zahradu chodí dívat celé okolí, je to nepřekonatelný pocit. Pro takové úspěchy ale pěstitelé často sahají po chemii, aby dosáhli větší úrody, krásnějších květů, bohatších truhlíků a barevnějších záhonků. To již není potřeba. Společnost Garland představuje nový unikátní produkt Biocin, který je stoprocentně ekologický a rostliny s ním jsou silnější, mají bohatší květy, větší plody a jsou odolnější vůči klimatickým vlivům i škůdcům.
reklama

Vznik Biocinu se datuje již mnoho let zpět, kdy Švýcarský vědec Martin Erisman měl za úkol zbavit konkrétní oblast v Peru obtížných moskytů. Nakonec se mu úkol zdařil a pomocí speciálního extraktu z rostliny taro výskyt moskytů výrazně omezil. Navíc se objevil pozitivní vedlejší efekt. Na plantážích ošetřených přípravkem proti moskytům byly pěstované rostliny výrazně větší. Takovou náhodou vznikl Biocin. Od té doby proběhly stovky pokusů s vynikajícími výsledky, proto se Biocin začal již před několika lety ve světě prodávat.

Torenie - srovnání výsledků pokusu. Vlevo rostlina s použitím Biocinu, vpravo bez Biocinu

Biocin je v podstatě extrémně silný vitaminový koktejl s unikátním obsahem mikronutrientů v přírodní formě, syntetizovaných speciální technologií z rostliny taro, pěstované pouze v tropickém podnebí Thajska a Kambodži.

 • Pomáhá rostlině být silnější, zvyšuje její obranyschopnost a proto má rostlina bohatší a barevnější květy a větší plody.
 • Zlepšuje prokořenění a podporuje symbiózu s pozitivními mikroorganismy v půdě. Tím získává rostlina vice kvalitních živin a je silnější.
 • Díky fungicidnímu efektu Biocinu je méně náchylná na houbová onemocnění a je odolnější i proti parazitům.
 • Zvyšuje množství pupenů, tím i květů a úroda je pak bohatší.
  • Hlavní podstatu Biocinu tvoří přírodní forma mikronutrientů, které jsou pro rostlinu velmi lehce vstřebatelné. Mikronutrienty jsou prvky, které všichni známe, patří mezi ně například vápník, hořčík, zinek, křemík, mangan a mnoho dalších. Každý z těchto prvků má důležitou úlohu v těle rostliny. Jejich vysoká koncentrace v Biocinu snižuje tak zvaný abiotický stres, který je způsobován negativními vlivy v půdě (např. kyselost půdy, teplotní výkyvy atd.).

   Biocin je vyroben švýcarskými odborníky ze stoprocentně přírodních surovin. Ve všech zemích po celém světě, kde se nyní Biocin prodává, obdržel označení BIO. Dokonce ve Finsku získal nejvyšší ocenění a stal se bioproduktem roku 2012.

   Biocin nyní představuje kompletní škálu výrobků pro rostliny v interiéru i na zahradě. Můžete si vybrat z koncentrátů nebo spreje se snadným použitím.

   Biocin FA – zelené rostliny a květiny
   Podpoří růst zelených rostlin, dřevin a květin, zlepší vitalitu trávníku. Po aplikaci si na něm okamžitě budou moci hrát děti i domácí mazlíčci. Výrobek je vysoce koncentrovaný, jedna láhev stačí na 50 pětilitrových konví.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 0,92 Kč. Doporučená maloobchodní cena za láhev 500 ml - 229 Kč.

   Biocin FB – květiny
   Vytváří větší, barevnější a voňavější květy. Díky posílení rostliny rozkvete zahrada, skalka či truhlík neuvěřitelnými barvami. Vzroste i množství květů. Navíc posílí imunitu rostlin a lépe je chrání proti škůdcům a plísním.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 1,83 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 229 Kč.

   Biocin FR – růže
   Posílí rostliny, květy budou bohatší, větší, barvy sytější. Zlepší imunitu růží a tak lépe odolají např. mrazům v zimním období nebo škůdcům, jakými jsou mšice.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 2,69 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 229 Kč.

   Biocin FK – bylinky
   Podpoří růst bylinek, zlepší jejich odolnost proti přesušení či přemokření. Zvyšuje obsah silic v rostlině a tím má bylinka výraznější aroma i chuť. Budete mít pocit, jako byste bylinky natrhali ve středomoří.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 3,83 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 249 Kč.

   Biocin FGT - zelenina
   Posiluje růst, zvyšuje množství plodů, zvětšuje jejich velikost, zlepšuje obranyschopnost rostlin proti škůdcům. Např. pomůže déle odolávat okurkové plísni i při nepříznivém počasí. Zelenina bude obsahovat vyšší množství vitamínů.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 1,83 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 229 Kč.

   Biocin FF – ovoce a plody
   Posílí rostliny, ovocné stromy či keře, pomůže vytvořit více pupenů a tím následně i plodů. Plody budou větší a zdravější, budou obsahovat více vitaminů. Navíc zvýrazní chuť a vůni plodů.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 1,99 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 249 Kč.

   Biocin FZ – pokojové rostliny
   Biocin zvyšuje množství květů, podporuje růst a vybarvení listů, zlepšuje odolnost vůči teplotním a vlhkostním vlivům. Tuto vlastnost oceníte zejména v období topné sezóny, kdy vzduch bývá suchý a neprospívá pokojovým rostlinám. Pomáhá chránit rostliny před škůdci i plísněmi.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 3,52 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 229 Kč.

   Biocin FO – orchideje
   Přírodní formou zvyšuje množství květů, zlepšuje jejich vybarvení, zvyšuje odolnost proti přesušení či přemokření, proti teplotním i světelným šokům a proti napadání houbami a plísněmi.
   Cena za jeden litr naředěného přípravku se pohybuje okolo 3,83 Kč. Doporučená maloobchodní cena za 500 ml láhev - 249 Kč.

   Biocin je dodáván na náš trh také v podobě sprejů, kterými rosíte rostlinu přímo na list. Speciální rozprašovače jsou velmi jemné a uvolňují tak pouze potřebné množství.
   Biocin FKS – bylinky, Biocin FOS – orchideje, Biocin FRS – růže, Biocin FZS – pokojové rostliny
   Doporučená maloobchodní cena – 500 ml – 139 Kč.

   Vsaďte na přírodu a na zdraví, vsaďte na Biocin.

   Biocin lze zakoupit ve vybraných prodejnách Globus a síti specializovaných prodejců.

   Více informací naleznete na www.biocin.cz

   Autor: Garland (tisková zpráva)

   Klíčová slova:


   Související články

   Kryté stání pro váš automobil postavíte za jeden den 3  fotek

   Kryté stání pro váš automobil postavíte za jeden den

   Nemáte u svého domu garáž nebo jiné kryté stání pro auto? Jistě chcete svého čtyřkolého mazlíčka chránit před stejnými nešvary počasí, před kterými ...


   PALRAM - skleník, který dlouho vydrží 30  fotek

   PALRAM - skleník, který dlouho vydrží

   Příběh skleníku se opakuje rok co rok. Přesto se jedná o ten nejkrásnější seriál, co znám. Líbí se mi všechny díly, i když jsou po roce podobné. Vš ...


   Mykorhizní přípravky pro pěstování rostlin aneb jak na pěstování rostlin bez chemie 12  fotek

   Mykorhizní přípravky pro pěstování rostlin aneb jak na pěstování rostlin bez chemie

   Řada pěstitelů se snaží vrátit k tradicím našich předků a k jejich hluboké moudrosti a znalosti přírodních zákonitostí. Na druhou stranu jsme terčem v ...


    Riwall 4 v 1, rotační sekačka silná jako Bamblbí 32  fotek

   Riwall 4 v 1, rotační sekačka silná jako Bamblbí

   Další kousek ze světa rotačních benzínových sekaček, který jsme na test do redakce dostali, se jmenuje Riwall RPM 5140 V. Působí dravě a agresivně, ...


   Garland – se skleníky Palram přijde jaro dříve 18  fotek

   Garland – se skleníky Palram přijde jaro dříve

   První paprsky už nás díky roztodivné zimě občas polechtají na tváři, na jaro si ale budeme muset ještě chvilku počkat. Je to ten pravý čas zamyslet ...


   Správná výživa rostlin pomůže k veliké úrodě 7  fotek

   Správná výživa rostlin pomůže k veliké úrodě

   Narodil jsem se na vesnici, pocházím z malého hospodářství a i když jsem pár let žil ve městě, vždycky jsem se na vesnici rád vracel. Uspěchaný neosob ...


   Pokojové květiny pro začátečníky 5  fotek

   Pokojové květiny pro začátečníky

   Začínáte-li s pěstováním pokojových rostlin, vyberte si nejprve ty, jež jsou na pěstování nenáročné. To znamená, že přežijí, i když je občas zapomenem ...


   Oblíbené pokojové rostliny 5  fotek

   Oblíbené pokojové rostliny

   Jsou pokojové rostliny, které v některých letech mají lidé raději než v letech jiných. Některé z pokojovek jsou stálice, například africké fialky zdob ...


   Pokojové rostliny do velkých prostor 5  fotek

   Pokojové rostliny do velkých prostor

   Velké prostory v domě přímo volají po velkých a mohutných pokojových květinách. Takové prostory nejsou velké jen metry čtverečními, ale bývají také vy ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×