Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vrtáky od Bosche pro kotvení a otvory do zdi

Vrtáky od Bosche pro kotvení a otvory do zdi
Nedávno přišla velká slota a vítr vám vyvrátil z vyzděného sloupku plot. Nezbývá, než jej opravit a nový otvor vyvrtat opodál. Použijte správný vrták. Umíte si dobře vybrat podle zdiva? Inspirujte se radami z firmy Bosch.
reklama

Samozřejmě, že záleží také na vrtačce. Na vrtání do betonu musí být v kutilově dílně vrtačka příklepová. Na ostatní materiály – ovšem pokud máte správný vrták – můžete jít s vrtačkou bez příklepu.

Vrtáky do stavebních materiálů mají vždy tvrdokovový břit a podle používaného stroje jsou vybaveny válcovou (šestihrannou, trojhrannou) stopkou pro upnutí ve vrtačkách, nebo upínáním SDS-plus pro malá vrtací kladiva, SDS-Max pro profesionální nářadí, nebo nově pro hobby stroje a pouze u firmy Bosch ještě upínání SDS-Quick.

Hlavní požadavky

Při výběru dobrého vrtáku se zajímejte o tvrdost a tvar břitu. Vyrábějí se v různé kvalitě a cenových relacích. Do cihly postačí levnější vrtáky, než jsou ty do betonu. K těm dražším patří vrtáky určené do armovaného betonu.

Multi Construction – a vše jde hladce

Skvělé jsou univerzální vrtáky Multi Construction. Hodí se na všechny materiály, které se používají při vnitřní výstavbě, jako jsou beton, zdivo, pálená cihla, eternit, lehké stavební materiály, vícevrstvé materiály, a zvládnou spolehlivě i vrtání obkladaček. Mimo beton, tedy ve stěnách z cihel, ytongu nebo v obkladačkách nepotřebujete vrtat s příklepem.

Díky klasickému tvaru břitu a inovační strmé spirále dokáže vrták rychle odebírat vrtný prach a třísky, lze jej použít i na vrtání do dřeva, plastu nebo stavební ocele, kovových plechů nebo hliníku. Má optimální výsledky při točivém nebo příklepovém vrtání, víceúčelové zvláštní broušení je zárukou rychlého postupu při práci. Těleso vrtáku je z legované ocele a jeho barva modrá či zelená, broušený kov.

Bosch X5L

Pokud potřebujete vrtat do armovaného betonu, vyplatí se vám profesionální vrták do kladiv X5L, který si s ním poradí nebo vyvrtá tisíce děr v klasických materiálech. Masivní hlava z tvrdého kovu má čtyřbřité ostření a kónický středící hrot.

Beton, to je oříšek

Na větší práce v betonu pak i kutil bude potřebovat kladivo, protože má vyšší rychlost vrtání, danou vysokou energií úderu. Momentová spojka zajišťuje bezpečnost při zaseknutí vrtáku a vysoký krouticí moment vyhovuje i vrtání otvorů o větším průměru.

Na ty se používají také vrtací korunky, pro lepší účinnost opatřené tvrdokovovými břity. V profesionální praxi se setkáváme i s korunkami diamantovými, které však vyžadují speciální stroj, diamantovou vrtačku.

V hobby dílně se uplatní spíše korunky pro vrtání do tvrdé dlažby a obkladaček, které také nejsou nejlevnější (cena se pohybuje okolo 500 – 1000 Kč za korunku), ale například při svépomocné stavbě nebo rekonstrukci domu se určitě vyplatí si ji pořídit. Jde o hit posledních let, jejich rozměry se pohybují mezi 5 – 85 mm a vytvoří krásné rovné otvory bez štípání.

Vrtáky pořídíte u prodejců značky Bosch.

Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto)

Klíčová slova:


Související články

Vrtáky do kovu 11  fotek

Vrtáky do kovu

Rozmarné počasí občas zažene kutily do garáží a domácích dílen. I tady je samozřejmě co dělat, a protože vrtání patří k nejčastějším domácím činnos ...


Bosch – příslušenství a nástroje 11  fotek

Bosch – příslušenství a nástroje

Co bylo dříve? Vejce nebo slepice, nářadí nebo nástroj? Je to otázka, kterou se můžeme sžírat a trápit své mozkové závity. Ale v podstatě na tom nezál ...


Vrtáky do kladiv Speed X, SDS-max od Bosch

Na tomto videu vám představíme novinku mezi vrtáky. Jedná se o vrtáky do kladiv Speed X, SDS-max. Jsou vhodné pro beton a armovaný beton, vápenopísko ...

Vybíráme správné hmoždinky 27  fotek

Vybíráme správné hmoždinky

Univerzální hmoždinky se širokým spektrem použití i speciální výrobky pro různé materiály jsou nezbytnými pomůckami pro pevné ukotvení šroubů ve zd ...


Kutil má pro vás sady vrtáků 4  fotek

Kutil má pro vás sady vrtáků

Soutěže pro vás obvykle připravujeme ve spolupráci s některým z našich partnerů. Tentokrát jsme se ale rozhodli udělat změnu a dnešní soutěž vyhlašuje ...


Vrtací šroubováky Bosch pro práci bez námahy 6  fotek

Vrtací šroubováky Bosch pro práci bez námahy

Každý, kdo někdy šrouboval obyčejným šroubovákem třeba plaňky plotu kolem zahrady, stavěl patro nebo „jen“ montoval nábytkovou sestavu, si jistě vzpom ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×