Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výběr sekačky nebo zahradního traktoru

Výběr sekačky nebo zahradního traktoru

Sekání trávy je nikdy nekončící práce na zahradě. Buď vám půjde lehce od ruky a trávník vám bude dělat radost nebo se budete dřít... Před výběrem nové travní sekačky si před koupí promyslete, co od stroje vlastně očekáváte. Zvažte, jak velký pozemek budete sekat, zda budete stroj obsluhovat jen vy nebo i žena či starší potomek. Zapátrejte na internetu, prolistujte katalogy... dobrých rad totiž i při výběru sekačky na trávu není nikdy dost.

reklama

Zahradní technika pro údržbu trávníku

Sekačky lze rozdělit do několika základních skupin. Jsou to například rotační sekačky, a to elektrické nebo benzinové. Další skupinou jsou sekačky strunové, dále vyžínače s elektrickým nebo benzínovým motorem, robotické sekačky, nebo například benzinové křovinořezy. Do poslední skupiny zařadíme travní traktory.

Na co si dát dále pozor při výběru sekačky?

Než půjdete do konkrétní prodejny zakoupit požadovaný stroj, je dobré prolistovat si různé katalogy (nemusíte do prodejen osobně, spousta prodejen nabízí e-katalogy), seznámit se dopředu se sortimentem.

Při výběru vhodného zahradního stroje je jedním z nejdůležitějších faktorů velikost sečené plochy. Například malá elektrická sekačka není vhodná pro sečení velké louky, v takovém případě je vhodnější zvolit benzínovou sekačku nebo zahradní traktor. Naopak pro menší travní plochy a předzahrádky není třeba pořizovat velký stroj, postačí ruční vřetenová sekačka.

Dalším z hledisek při rozhodování je povaha a členitost terénu. Pokud je váš trávník s velkým převýšením či nerovnostmi, bude pro vás snazší pracovat s benzinovou sekačkou, která má vlastní pojezd, dostatečný výkon, větší záběr a velká kola. To vše vám práci v náročnějším terénu usnadní a zrychlí. Dobrým pomocníkem je elektrostart, s ním nastartujete benzínovou sekačku velmi rychle a bez námahy, než při startování klasickým lankem.

Dále nezapomeňte při výběru na velikost sběrného koše. Zde je potřeba si uvědomit, kdo bude koš nosit a vysypávat. Pokud bude koš malý, častěji se naběháte, ale takový zas unese i žena. Sekačka s větším obsahem sběrného koše je vhodná pro toho, kdo nechce příliš často koš vysypávat a má dostatek síly, aby plný koš unesl.

Kdy se hodí pořídit zahradní traktor

Ten kdo má větší plochu na sečení a chtěl by nejvyšší komfort při sečení, měl by zvolit zahradní traktor. Zahradní traktor můžete mít s bočním výhozem trávy nebo se sběrným košem. K zahradním traktorům můžete zakoupit i příslušenství jako je například provzdušňovač, přívěsný nebo posypový vozík, zahradní válec a další. Při výběru je důležitý počet rychlostí, popř. automat, výkon, počet nožů atp. O tom všem je dobré se přijít poradit s odborníky, kteří vám vyberou zahradní traktor přesně podle vašich představ a požadavků. Takové najdete v některém ze specializovaných zahradních center BAUHAUS.

Robotické sekačky

Roboti nahrazují manuální práci v každém oboru. Proto není divu, že se objevují i na zahradě. Robotické sekačky ušetří spoustu práce a času. Některé z nich mají dešťový senzor, díky kterému přeruší práci, když začne pršet a budou pokračovat, až nebude tráva mokrá. Mohou mít zajištění proti odcizení pomocí MN kódu. Robotické sekačky mají funkci mulčování, jejich ovládání je jednoduché a intuitivní. Díky tomu, že jsou akumulátorové, jsou ekologické a extrémně tiché.

Sekání hůře dostupných míst

Zvláštní kategorií jsou stroje pro sekání na špatně dostupných místech, jako jsou okraje záhonů, plochy u stěn domů, místa pod keři, plochy kolem stromů. Na takové plochy se s běžnou sekačkou nedostanete, natož používáte-li traktůrek. Přesto možností je více. Například některé akumulátorové sekačky jsou vybaveny bočním hřebenem, který je širší než přední kolečka a poseče tak trávu při zdech a okrajích. Další možností na začištění okrajů trávníků je použití strunové sekačky nebo motorové kosy. Tyto stroje jsou vhodné i pro boj s plevelem a vzrostlejším porostem, který potřebujeme odstranit. Pro dočištění pak můžete zvolit nůžky na trávu.

Autor: BAUHAUS (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

BAUHAUS Rádce - markýzy 5  fotek

BAUHAUS Rádce - markýzy

Tím, že markýza zadržuje větší část světelného záření, chrání nejen vaše venkovní posezení před slunečním zářením a deštěm, ale i napomáhá tomu, ab ...


BAUHAUS Rádce – orchideje 13  fotek

BAUHAUS Rádce – orchideje

Velmi oblíbenou pokojovou rostlinou, která pěkně zdobí okna, je orchidej. Pěstování této rostliny se mnoho lidí obává, proto přinášíme několik rad, ...


Grilovací sezóna může začít! 4  fotek

Grilovací sezóna může začít!

Aktuální počasí přímo vybízí ke grilování. Mnozí z nás již oprášili své uskladněné pomocníky, další se poohlíží po novém typu, protože ten starý ji ...


Oslavte vánoce poslední soutěží s BAUHAUS 2  fotek

Oslavte vánoce poslední soutěží s BAUHAUS

Rok se chýlí ke konci a my pro vás máme poslední šanci vyhrát poukázky na nákup v BAUHAUS. Chcete-li se ještě pokusit získat možnost nakoupit vánoč ...


Hrob v průběhu ročních období 9  fotek

Hrob v průběhu ročních období

Hrob bývá většinou osázen podle sezony. Na jaře začíná kolo maceškami, i když je možné použít i jiné brzy kvetoucí rostliny. Také pomněnky a fialky ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×