Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nejvhodnější podlaha v pergole

Nejvhodnější podlaha v pergole

Při výběru podlahy do pergoly je důležité se zamyslet nad tím, v jakém prostředí se bude přesně podlaha nacházet. Pokud je pergola zastřešená nebo se nachází víceméně ve stínu, nebude třeba, aby byl materiál na podlahu až tolik odolný proti slunečnímu záření. Také působení ostatních povětrnostních vlivů, jako je déšť, sníh a jiné, bude pod střechou mnohem menší a podlaha tak nemusí být vysoce odolná. S tím také souvisí náročnost údržby, kterou je dobré vzít v úvahu. No a nakonec je tu i otázka vzhledu, protože materiálů pro podlahu je mnoho a každý je svým vzhledem a působením odlišný. Jaké materiály lze tedy použít?

reklama

Dřevěná podlaha

Klasikou, která bude ladit zřejmě ke každé pergole, je podlaha ze dřeva. Můžete volit z několika druhů dřeva, které bude mít každé svou typickou barvu. Na výběr jsou tradiční i exotické dřeviny, ty jsou většinou výhodné svou vyšší tvrdostí a stálostí. Používá se většinou dřevo teak, bangkirai, eukalypt nebo massaranduba. Podlahy ze dřeva je potřeba pravidelně ošetřovat - je nutné používání impregnací a prostředků proti chorobám a škůdcům. Pravidelné nátěry zvyšují pružnost dřeva a také stálost barvy. Jako ochrana proti vlhkosti poslouží položení dřevěných prvků na rošt s mezerami mezi prkny.

Kamenná podlaha

Další přírodní materiál, který se hodí jako podlaha do pergoly, je kámen. Jeho životnost a bezúdržbovost je pro mnohé určitě velkým plusem. Je ovšem třeba správně vybrat, protože některé kameny se mohou vlivem působení silného slunce začít rozpadat. Také chůze po nich, pokud jsou přímo na slunci, může být naboso nepříjemná. Jsou naproti tomu vhodné do vlhkého prostředí. Použít se dá mramor, žula, pískovec nebo travertin i jiné.

Zámková dlažba

Variantou pro podlahu do pergoly může být i zámková dlažba. Tento klasický materiál je cenově výhodný, dlaždice z betonu jsou mrazuvzdorné a nekloužou. Dá se použít i dlažba keramická, ale ta může vlivem mrazu praskat, je tedy vhodnější do míst, která nejsou mrazy zasažena.

Dřevoplast - WPC

Dřevoplast je velmi odolný materiál, který je svými vlastnostmi také vhodný jako podlaha do pergoly. Imituje dřevo, ale je tvrdší, nemění barvu a není třeba jej opečovávat jako podlahu dřevěnou. Také nehrozí, že byste si z chůze naboso po takové podlaze odnesli třísku. Je odolný proti vlhkosti, slunečnímu záření i škůdcům. Pokládka je jednoduchá, při výběru je dobré volit kvalitnější, cenově náročnější materiál. Používá se totiž daný poměr dřevěných vláken a plastového recyklátu, a pokud ten je nekvalitní nebo je ho mnoho, dochází časem k poškozování povrchu.

Na výběr je z mnoha variant, je ovšem zcela na vašem uvážení, jakou podlahu do pergoly zvolíte. Roli hrají samozřejmě vlastnosti dané podlahy, nutnost údržby a samozřejmě cena. Je ale jisté, že si každý přijde na své.

Autor: Lenka Tajbrová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Než začnete stavět pergolu svépomocí 27  fotek

Než začnete stavět pergolu svépomocí

Jaro je v plném proudu a někteří z vás se nadšeně vrhli na zahradu a začali vymýšlet, jak ji vylepšit. U mnohých padl návrh – postavíme si pergolu.


Polykarbonátové desky na pergoly a přístřešky 6  fotek

Polykarbonátové desky na pergoly a přístřešky

Plánujete rozšířit využití vaší pergoly a hledáte vhodné materiály na zastřešení? Zeptali jsme se ve firmě Zenit, jednoho z předních dodavatelů pol ...


Pergola, přístřešek nebo altán? Trocha teorie a přípravy 11  fotek

Pergola, přístřešek nebo altán? Trocha teorie a přípravy

Máte domek se zahradou a ke spokojenosti vám chybí příjemné posezení, kde budete při prudkém slunci i při dešti skryti před rozmary počasí, budete ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lenka
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal
0
Podlaha ze starých prken Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavla Tvrdikova
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Václav
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eliška
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×