Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výměna čepele u nůžek Fiskars

Výměna čepele u nůžek Fiskars
I kdyby bylo nářadí sebekvalitnější, nemůže vydržet vše. Druhým rokem máme pro naši zahradu výborného pomocníka. Teleskopické nůžky Fiskars. Ostříhali jsme s nimi kdeco. Šlo to bezvadně a staré a přerostlé větve v korunách třešní, meruněk či vysokých keřů jsme snadno zlikvidovali. Nůžky posloužily i na přerostlou túji, ale to už jsme si museli vzít i k jejich délce na pomoc žebřík. Jenomže občas se něco nepovede, nůžkám praskla jedna čepel a jak teď na opravu?
reklama

Pomocí nůžek jsme stříhali všechny ovocné stromy i okrasné jehličnany na celé zahradě. Sousedům přes plot se ta „stříhací tyč“ líbila a že by to taky zkusili. Rád jsem se pochlubil a nůžky půjčil, nejprve jednomu sousedovi a pak druhému. Taky mi občas něco půjčují. Překvapený jsem byl ale druhý den, když mi soused nůžky vrací s omluvou a zlomenou čepelí. Že prý stříhal větev na třešni a najednou to prasklo. Jak na výměnu čepele u nůžek?

Prosím nepáčit

Nechtělo se mi věřit, že by to najednou z ničeho nic Fiskars vzdal, tak jsme udělali rekonstrukci činu. Čepel je pevná a křehká a při rovném střihu vydrží opravdu mnoho. Nakonec jsme na to přišli. Na vině nebyl nekvalitní materiál, ale zapáčení téměř dvoumetrové násady do strany, když byl nůž zakouslý do třešňové větve. Tehdy promluvila fyzika a čepel vinou velké stranové páky praskla. Na jednu stranu jsem byl rád, že můžu „fiskarsovi“ pořád věřit a že to nebyla únava materiálu, na druhou stranu - co teď s poškozenými nůžkami?

Náhradní nůž

Protože je Fiskars partnerem našeho portálu, zeptal jsem se na radu a zjistil, že existuje sada s náhradní čepelí, která s možným poškozením nebo neopatrným zacházením počítá. V sadě je nejen nová čepel, ale i zpětná napínací pružinka a spojka řetízku. Jak se s ní zachází, jsem vám vyfotil. Je to snadné a trvá to pár minut.

Pro příště rada pro mě i ostatní: na hodně silné větve pilku a při střihu nepáčit!

Jak na to?

Povolíme středový šroub a čepel vyjmeme.
Opatrně pomocí kleští vycvakneme spojovací rozebíratelný článek řetězu. Je to podobné jako u kola.

Nové díly smontujeme také jednoduše.

Nasadíme novou čepel a utáhneme šroub, navlékneme pružinu...

Novým dílkem spojíme řetěz a konec čepele, nasadíme protikus. Po kompletaci článek opatrně kladívkem doklepneme (podložíme si jej dřevem).

Nakonec nůžky promažeme wd sprejem.

Hotovo a jde se znovu stříhat!

Více informací o nářadí i náhradních dílech naleznete na www.fiskars.cz

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Šikovné víceúčelové nůžky Cuts+More 9  fotek

Šikovné víceúčelové nůžky Cuts+More

Problémem nástrojů, které mají zastávat více funkcí, bývá buď jistá křehkost mechanismu měnícího jejich požití a nebo složitost této přeměny. Nad tako ...


Nůžky Cuts+More

Bytelné nůžky s možností oddělení čepelí pro snadné čištění. Dodávají se v zajímavém pevném pouzdru s integrovaným ostřičem a řezačkou lepící pásky ...

Přivítejte jaro s Fiskars 3  fotek

Přivítejte jaro s Fiskars

Společnost Fiskars se vždy věnovala vývoji zahradnického nářadí, které určuje nové standardy v oboru. Na jaro 2011 připravila pro český trh další ze s ...


Jak prořezávat opadavé stromy 10  fotek

Jak prořezávat opadavé stromy

Optimální dobou pro řez opadavých stromů je polovina léta. V této době lze řezat břízy a javory, které na jaře sají mízu, a také kaštany a ořešáky, kt ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×