Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výměna dveří při rekonstrukci bytu je sázka na jistotu

Výměna dveří při rekonstrukci bytu je sázka na jistotu

Dveře zásadním způsobem ovlivňují celkový vzhled domácnosti, pokud tedy plánujete výraznější rekonstrukci určitě do ní zahrňte i výměnu dveří. Ušetříte si tak spoustu starostí i zbytečné práce navíc s jejich dodatečnou výměnou. Interiérové dveře byt oživí, prosvětlí, opticky zvětší a dodají mu punc dokonalosti. Výběr dveří nezahrnuje jen estetickou stránku, důležitá je také jejich bezvadná funkčnost – je nutné promyslet každý detail. Výběr vhodné velikosti, materiálu, typ otevírání a zárubní, dveře mohou byt odhlučnit nebo dokonce ochránit. SAPELI, jednička na trhu interiérových dveří a zárubní, přináší průvodce výběrem nových dveří.

reklama

Kdy a jak dveře vybírat?

Je dobré nenechávat výběr dveří a zárubní na poslední chvíli, protože jejich volba ovlivní nejen estetickou stránku vašeho interiéru, ale také tu praktickou.

K jejich montáži je ideální přistoupit v době, kdy máte v domě hotové podlahy a malby, případně obklady, tedy v podstatě ve finální fázi rekonstrukce. Musíte ale počítat s dobou výroby dveří, která se dle zakázky pohybuje kolem 6 týdnů. Dveře tedy vybírejte a objednejte nejpozději dva měsíce před koncem rekonstrukce. Při objednávce se dozvíte už i přibližný termín montáže, která zabere většinou jeden den.

A jak taková montáž dveří probíhá, se můžete podívat v následujícím videu v jednom z přihlášených projektů do soutěže Rekonstrukce roku.

Při výběru dveří záleží na mnoha faktorech, přičemž nejdůležitější jsou zejména vaše potřeby. Proto je nejlepší navštívit odbornou prodejnu, kde vám pomůžou dveře naplánovat přesně na míru. Nejprve si rozplánujte počet dveří a do jakých místností budou instalovány. Při tom si uvědomíte, o jaké dveře se má jednat, zda bude potřeba speciálních vlastností jako je například voděodolnost nebo zvukově izolační funkce.

Rozměry a otevírání

Ujasněte si předem rozměry dveří a způsob otevírání. Standardně se dveře vyrábějí se šířkou 60, 70, 80 nebo 90 cm. U výšky je obvyklých 197 cm, i když čím dál častěji zákazníci požadují min. 210 cm, ale vyrobit je možné dveře až do výšky 270 cm. Na přání lze vyrobit také dveře s atypickými formáty jako například zkosení pro půdní interiéry. Volbou vhodného systému otevírání dveří zásadně ovlivníte nejen vzhled svého domova, ale můžete také ušetřit spoustu volného prostoru. Na výběr jsou dveře otočné, posuvné, lamelové, skládací nebo kyvné.

Abyste neudělali chybu, odpovězte si nejdříve na tři jednoduché otázky:

  • Kolik místa mohou dveře zabírat?
  • Jak často budou v provozu?
  • Který systém otevírání se mi nejvíce líbí a je pro mě nejpraktičtější?

Dokonce si můžete pro každou místnost zvolit jiný typ otevírání, ale ve stejném vzhledu dveří, čímž zachováte integritu vašeho interiéru.

Materiál a dekor

Při výběru materiálu a dekoru se fantazii meze nekladou a v SAPELI boří zavedené vzorce. Chcete-li doma přírodní vzhled, vyberte si dýhu. Pokud ale hledáte levnější řešení, jsou pro vás ideální lamino dveře. Ty můžete mít v barvě, lesku či matu, v moderních dekorech jako je beton, a stejně tak v dekoru dýhy, od dýhovaných dveří jsou na první pohled k nerozeznání. Nadčasový design a především prosvětlení interiéru nabízí celoskleněné dveře SAPGLASS v mnoha typech skla a motivech. A nakonec řešte detaily – výběr modelové řady, tedy designu, zda budou dveře klasické nebo bezfalcové (v jedné rovině se zárubní), zda bude zárubeň přiznaná nebo skrytá, schovat můžete také panty a části kování.

Univerzální EKO bílá – nízká cena, dokonalý povrch

Bílé dveře jsou u Čechů jednou z nejoblíbenějších variant, hodí se do každého interiéru, sladit je lze s jakýmikoliv barvami, jsou jemné a neodvádí příliš pozornosti. SAPELI letos uvedlo na trh dveře v nové bílé EKO barvě, která je aplikovaná tzv. navalováním (ostatní barvy jsou stříkané). Tato ekologicky šetrná, vodou ředitelná, netoxická barva je nanášená v šesti vrstvách a je vytvrzena pomocí UV paprsků, proto je povrch dveří dokonale hladký a odolný, dveře se snadno udržují a čistí běžnými čisticími prostředky. Navíc výroba těchto dveří trvá jen 4 týdny a z hlediska nákladů výroba je i výrazně ekonomičtější.

Dokonale sladit dveře s podlahou či nábytkem?

Pokud si nejste jisti správným odstínem tak, aby dveře ladily s vybavením interiéru, stačí přinést například kus podlahy do některého ze SAPELI CENTER nebo SAPELI POINTŮ a zde vám pomohou vybrat vhodný odstín dveří.

SAPGLASS – slaďte celoskleněné dveře s obložením kuchyňské linky

Řada SAPGLASS nabízí celoskleněné dveře a stěny a to v mnoha variantách. Na výběr jsou téměř dvě desítky typů skel a 45 různých motivů potisků, navíc s možností potištění vlastní fotografií. Do interiéru si díky tomuto celoskleněnému programu můžete pořídit jak celoskleněné dveře, které dovnitř pustí světlo a prostor opticky zvětší, tak také celoskleněnou stěnu na předělení prostoru. Stejné sklo je možné použít na prosklení klasických dveří, na obložení stěny za kuchyňskou linkou nebo třeba jako výplň dvířek kuchyňských skříněk.

Využijte FIRST MINUTE slevu u SAPELI. při objednání kompletu dveří a zárubně v termínu od 1. 12. 2018 do 31. 1. 2019 získáte slevu 10 %.

Autor: Sapeli (text a foto)

Související články

Bílé dveře od SAPELI – univerzální řešení do každého interiéru 5  fotek

Bílé dveře od SAPELI – univerzální řešení do každého interiéru

V tomto období bílá evokuje sníh a mráz, přesně to, co za našimi okny zatím moc nevidíme. Bílá barva ale nemusí přinášet jen chladný dojem, v inter ...


Chraňte svůj majetek protipožárními dveřmi SAPELI 2  fotek

Chraňte svůj majetek protipožárními dveřmi SAPELI

Dveře SAPELI vydrží v ohni až 33 minut bez porušení. Údaj vyplývá ze zprávy České obchodní inspekce (ČOI), která na podzim letošního roku provedla ...


Systém MUTEO obdržel International Design Award 4  fotek

Systém MUTEO obdržel International Design Award

Dvanáctý ročník soutěže International Design Awards zná své vítěze. Šestnáctičlenná mezinárodní odborná porota této jedné z nejprestižnějších desig ...


Hravost a originalitu dodají interiéru barevné dveře 3  fotek

Hravost a originalitu dodají interiéru barevné dveře

Každý interiér dostane ten správný šmrnc a punc originality, pokud použijete správné barvy. Pestré, divoké a nespoutané barvy mají v interiérovém d ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×