Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vysavač Kobold Vorwerk VK200 - malý velký otesánek v domácnosti

Vysavač Kobold Vorwerk VK200 - malý velký otesánek v domácnosti

Vysavač, který vypadá jako malý, ale silou a výkonem je to otesánek aneb vyzkoušeli jsme na vlastní koberec. Vysavač Kobold Vorwerk VK200 jsme si vyzkoušeli už jednou, při čištění auta, a moc se nám líbila jeho flexibilita, schopnost dostat se díky chytrým nástavcům i do nejmenších dutin a zákoutí i síla, s jakou si poradil s čalouněním. Tentokrát jsme jej vyzkoušeli doma, tedy v plném rodinném provozu.

reklama

Tyčový vysavač ano nebo ne?

Důvod, proč jsem vlastně nikdy neuvažoval o tyčových vysavačích, byl, že mi přišly nevýkonné. A to jen pocitově, bez jakékoliv osobní zkušenosti. Říkal jsem si, když je v něčem tak nevelkém, jako je pracovní prostor vysavače, motor a ještě sáček, kolik se tam asi tak vejde nečistoty. A kolik místa pak zbývá pro sáček a kolik pro motor a jak bude asi výkonný. Že možná sebere křupky a drobky pod stolem, ale na normální vysávání to nebude nic moc. S vysavačem Kobold VK 200 v domácnosti jsem musel názor změnit.

Vysavač Kobold Vorwerk VK200 v domácnosti má malý velký sáček

Vysávání není činnost, které bych se věnoval nějak rád, takže praktické používání většinou nechávám na ostatních členech domácnosti, ale tentokrát jsem vše zkoušel i já a zajímalo mě, co se do sáčku schovaného v těle tyčového vysavače vejde. Musím konstatovat, že jsem byl velmi překvapen. Vyzkoušel jsem to jako dřív, když bylo sáčků málo, nebo jich bylo tolik typů, že ten váš prostě neměli. Když mi vysavač oranžovou barvou led diod napověděl, že je sáček plný, popustil jsem uzdu své zvědavosti. Vysypal jsem plný originální sáček na desku. Postupně a v protisměru záklopky jsem ho vyšťoural co to šlo. (Ne, že by to šlo nějak dobře, sáček na to není stavěný, protože roznášet si vyluxované nečistoty znovu vzduchem do domu nikdo nechce, ale já jsem zkrátka šťoura zvědavý). Sáček byl úplně nacpaný a napěchovaný. To, co se nakonec podařilo ze sáčku vydolovat, byla pořádná hromádka prachu, nečistot, kousků nitek, papírků a srsti domácích mazlíčků. Tento dost nepřitažlivý obsah se stlačený vešel na tři plné lopatky a zabral půlku koše.

Obsah sáčku byl napěchován do kompaktní hmoty. A to díky malému, ale velmi výkonnému motoru. Takže svůj názor na tyčové vysavače jsem po zkušenosti s Vorwerkem přehodnotil.

Mimo to, že je schopný plnou silou vysávat až do úplného naplnění sáčku, zjistil jsem, že pokud vypnu automatické nastavení přidávání síly a nechám jej zapnutý na maximum, zvedne i neupevněné okraje koberce.

Dokonalý pomocník

Co se týká spotřeby sáčků: Jeden sáček stojí zhruba tolik, co krabička cigaret, ale vydrží vám mnohem déle. Po dobu testu jsem dělal malou rekonstrukci, takže vysavač byl v zápřahu o něco více než běžně, doma máme kočky a dveře do zahrádky, takže občas se něco nečistoty a prachu přenese i dovnitř. A k tomu si jej ještě půjčoval kamarád, že se mu, tedy spíše jeho paní, líbilo, jak snadno se ovládá a jak maká a neodmlouvá, Takže se vlastně měsíc staral o dvě domácnosti na plný úvazek a pořádně vyluxoval a vyčistil dvě rodinná auta po dětském drobečkovém provozu.

Vychytávka pro zapomnětlivé

Bez sáčku se kryt nezavře a vysavač tedy nespustíte a nevyluxujete si nečistoty přímo do motoru. Plastový profil na sáčku dosedající přesně na sací otvor má v sobě i postranní výlisky, které odblokují zajišťovací pružinku, teprve pak, pouze se sáčkem, se dá kryt zavřít a vysavač spustit.

Dlouhá výdrž, i přes 16 let

Zjistil jsem, že z mého blízkého okolí mají tři lide starší typy těchto vysavačů. Jeden starší model, koupený před šestnácti lety kamarádem mamince k padesátým narozeninám, jsem si půjčil. Stále je v plné kondici a funguje. Maminka i vysavač. Je jasné, že za tu dobu se design trochu posunul. Vzhled dostal střízlivější a decentní křivky a bílá barva dodala eleganci. Do hry také vstoupily led diody a elektronika. Základní konstrukce je však v mnohém stejná. I to je důkaz, že na základním, ve své době revolučním konceptu nebylo potřeba moc co měnit, a že byl správný. Nové typy vysavačů mají vylepšené drobnosti a technologicky jsou díky elektronice vyspělejší. Poznají, jestli jedou po koberci nebo po hladké podlaze a samy tomu přizpůsobí výkon nebo zapnutí rotačního kartáče.

Mezi jejich největší přednosti patří stále obratnost, rychlost použití, úspora místa na skladování a nenáročnost na obsluhu.

Porovnal jsem oba vysavače, které dělí 16 let, a světe, div se, jsou kompatibilní. Hlavici a nástavce je možné přeměnit ze starého na nový a naopak. Zákazník tak není diskriminován stále novými typy konců úchytu a bajonetů, které ho nutí přestat používat starší přístroje. I když po 16 letech už si můžeme udělat znovu radost.

Zkušenost s dětmi aneb z pohledu ženy a mámy

„Mamíí, dneska luxuju já!“ Tak takovýhle výkřik asi moc často neslyšíte. Já si ho užila několikrát. Nejprve jsem myslela, že je to tím, že vysavač, o kterém se bavíme, je jen zapůjčený, tudíž novinka a po prvním vyzkoušení zájem opadne, protože: „to je přece uklízení, a já si teď chci hrát!“. Ale ne, včera dokonce luxování zvítězilo nad jistým seriálem pro děti, a to už je co říct.

S Koboldem to je zkrátka hra, zatáčky, výsuvná rukojeť, změna zvuku při přejetí z koberce na plovku a naopak. A neplatí to jen u šestiletého dítka, ale kupodivu i u teenagera, toho zas baví, jak vysavač spolkne i kuličky do pistole a papírky od tajně zbaštěné sušenky. A pokud je potřeba vyzobat drobky ze sedačky, jde to klidně i v sedě, hadice je dost dlouhá a dosáhne se s ní všude.

Chlap na to jde technicky, nedá pokoj, dokud nekoukne dovnitř vysavače, kam se to všechno vysává – na první pohled sáček, který vypadá, že se s ním vyluxuje jeden a půl pokoje a bude plný nebo už to motor neutáhne - po rozstřižení vypadá úplně jinak – tu hromadu, natěsnanou do sáčku, by trvalo dost dlouho zvládnout lopatkou a smetákem.

Vysavač vhodný i pro alergiky

Spousta šikovných nástavců není jediná přednost tohoto vysavače. Sáčky do vysavačů jsou kapitola sama pro sebe, každý vysavač má svůj typ, hrdlo kompatibilní se sacím otvorem, zpětnou záklopku, případně nějaký filtr (na pachy, zvířecí srst apod.), ještě k tomu bývají u mnohých vysavačů ještě HEPA filtry na prach, pyl, roztoče.

Vorwerk Kobold VK200 má, díky novým filtračním sáčkům Premium 3v1, všechny tři filtrační systémy integrované v jediném filtračním sáčku, je v něm již integrován dokonce i filtr HEPA.

Slovo výrobce

Filtr HEPA zadrží 99,99% všech nasátých částic a látek vyvolávajících alergie, jako jsou pyly, výkaly roztočů a spory plísní. K odstranění hrubých nečistot slouží předsazený filtr. Proti nechtěným pachům působí integrované antipachové kuličky, jejichž porézní struktura pachy zachytí a účinně je v sobě uzavře. Vzduch vycházející z vysavače je proto klinicky čistý. Pokud by vám takovéhle vyčištění nestačilo, je na těle vysavače dokonce kapsička na kapsli s vůní. Mě potěšil hlavně účinný HEPA filtr, v domácnosti s alergikem je nezbytný.

Pohodlná obsluha

Pokud vás nebaví vždycky nasazovat hadici, vysávací nástavec a vůbec soukat vysavač ze skříně nebo zpod postele, je zde také vyřešeno. Vorwerk Kobold 200 zaparkujete jednoduše na určené místo, stačí smotat hadici přes úchyty na rukojeti a těle, stáhnout teleskopickou rukojeť dolů a je to. Dokonce jej ani nemusíte vypínat, pokud totiž postavíte do svislé polohy a trochu předkloníte, vypne se sám.I to je důvod, proč vysávání baví děti a nejsou líné si po sobě uklidit drobečky pod stolem nebo vysypané ořezávátko, vysavač je připravený k práci za malý moment.

Ani když chcete vyměnit sací nástavec nebo připojit hadici s nástavcem a dostat se do nepřístupných prostor nebo si vyčistit sedačku, není chystání dlouhé a zrovna tak je tomu u čištění koberců se speciálním přípravkem, ale o tom si povíme zase příště.

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel Kutil Zeman, Petra, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Vysavač Vorwerk Kobold VK200 – test na vlastní auto 29  fotek

Vysavač Vorwerk Kobold VK200 – test na vlastní auto

Vysavač mívají v rukou většinou ženy, pokud se ho chopí chlap, je to nejspíš v garáži, v autě nebo průmyslový na stavbě. Když jsem dostal možnost v ...


Kobold s nástavcem VF200 vyčistí koberce opravdu do hloubky 24  fotek

Kobold s nástavcem VF200 vyčistí koberce opravdu do hloubky

Předvánoční přípravy máte skoro hotové, ale koberec vypadá, že jen vyluxování mu nestačí a že by potřeboval pořádný zásah? Tak pěkně kartáč, zaklek ...


Zjednodušte si úklid se systémem Vorwerk Kobold VK200

Zametat, vysávat, vytírat - věčné kolečko, které se točí okolo podlah. Ale co takhle si to zjednodušit? S nástavcem na pevné podlahy, pomocí něhož ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×