Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vysavač Vorwerk Kobold VK200 – test na vlastní auto

Vysavač Vorwerk Kobold VK200 – test na vlastní auto

Vysavač mívají v rukou většinou ženy, pokud se ho chopí chlap, je to nejspíš v garáži, v autě nebo průmyslový na stavbě. Když jsem dostal možnost vyzkoušet nový vysavač Vorwerk Kobold VK200, myslel jsem, že to spíš svěřím ženské části naší redakce. Několik kamarádů se mi ale zmínilo, že má s předchozími typy dobré zkušenosti a protože jsem dostal za úkol připravit naše auto na dovolenou, byla tady rázem ideální příležitost pro zátěžový test. Do dneška jsem měl zkušenost především s vysavači na kolečkách, mám pocit, že jsou větší a více se do nich vejde, tak i proto jsem chtěl nový vysavač vyzkoušet na vlastní kůži. Vypadá docela subtilně, uvidíme, co zvládne.

reklama

Auto, které používá celá rodina, vozí se v něm nákupy, občas kousek stavebního materiálu, děti a domácí mazlíčci, potřebuje vyčistit každou chvíli, ale když to má být pořádně, nějaký čas to zabere. Nevěřil jsem, kolik skulin, zákoutí, špatně dostupných míst má, a hlavně kolik se v něm dá najít drobečků, poztrácených mincí, chlupů, prachu a dalších „pokladů“.

Stejně jako to asi děláte vy doma, i já začnu největšími a nejlépe přístupnými plochami, to je v autě prostor kufru, podlaha a koberečky. Když bych chtěl uklidit koberec nebo podlahu doma, využiju možnost držení těla vysavače pěkně za teleskopickou rukojeť, kdy se po podlaze pohybuje jen příslušný nástavec. Pro čištění auta bude ovšem vhodnější nechat tělo vysavače na zemi, případně na sedačkách, a pohybovat se jen s hadicí. Aby bylo možno naplno využít i výhody a sílu elektronástavců (například s rotujícími kartáčky), je i prodlužovací vysávací hadice elektrická, takže nasadit, vybrat správný nástavec a jde se na to!

Velká hubice, kterou používáme na koberce a podlahy doma, by ale nebyla v autě zrovna nejpraktičtější, je totiž dost velká, takže vyzkouším flexo hubici FD15 s přídavným šasi a kartáčovým nástavcem. Posbírá lehce všechny drobky i větší nečistoty, díky štětinkám kartáčku si poradí i s chomáči vlasů nebo zvířecí srstí. Kufr, podlaha, koberečky – vše je za chvilku hotovo. Odklopit sedačky a vyčistit rovné plochy pod nimi a mezi nimi také nedá moc práce, vysavač má pořádný výkon a nečistoty mizí jedna radost.

Pro rovné plochy, záhyby a skuliny

V autě s námi cestují i děti, a znáte to, sotva vyjedete, chtějí svačinu, pak něco mlsného, a i když nachystáte ubrousky a svačinové krabičky, drobečků okolo sebe nasypou dost. Některé se pěkně přimáčknou, takže jaký nástavec mám zvolit na vyčištění sedaček? Pro dnešek jsem se rozhodl celé auto vyčistit nasucho, na sedačky tedy použiju tutéž flexohubici, ale tentokrát bez přídavného šasi. To jednoduše sundám a vezmu pořádně jednu sedačku za druhou, nejprve nástavcem s rozevřenými křidélky.

Křidélka mají na spodku pevné pásky s nízkými výběžky, které pomáhají při čištění. Ovšem spousta nečistot se vždy dostane i do spár, do rohů, mezi kolejnice pro posuv sedaček a do dalších úzkých prostor. Na řadu přichází sklopení křidélek – jednoduše posuneme jezdce na nástavci a máme užší hubičku, která se dostane skoro všude. Díky zmenšení průměru sacího otvoru se i zvýší výkon a drobky (hm, i poztrácené korálky a vysypané šroubky) jedou do vysavače jedna radost.

Pořádný kartáč na čalounění

Pokud chci sedačky vykartáčovat trochu silněji, mohu na ně kromě flexo hubice použít elektrický nástavec Kobold PB440 s přepínačem na dva módy. Je vymyšlený právě na čalounění sedaček, křesel a dalšího nábytku. Buď se dá využít síla rotujících kartáčků na plochy, nebo posunout přepínač a vyluxovat záhyby a prostor mezi sedačkami.

Vario hubice i do těch nejhlubších skulin a zákoutí

Ovšem konstruktéři aut si dovedou vymyslet taková zákoutí, která jsou nejen úzká, ale i hluboká a občas ani zúžená hubička nástavce nepomůže, protože prostě nedosáhne.

Ach jo, v kapsách a pod mřížkou topení ještě stále nějaké nečistoty zbývají, ale jak se na ně dostat? I tohle má šikovná mašinka vyřešené díky nástavci. Vario hubice VD15 je totiž nejen teleskopická, ale také ohebná. Jako motýlí sosák se dovede prodloužit a zatočit tak, že lehce vysaje boční hluboké kapsy ve dvířkách, skuliny pod kolejničkami sedaček i zmiňované mřížky topení a klimatizace.

Nakonec už jen jako třešničku na dortu nasadím víceúčelovou prachovku a vysaju s ní všechny záhyby volantu, mřížku větrání na palubní desce i u okna. Štětinky prachovky jsou výsuvné, velikost si přizpůsobím přesně, jak potřebuji.

Takové luxování může bavit i chlapa

Přiznám se, že zkoušet různé nástavce a přídavné hubice, které změní způsob vysávání posunem tlačítka a čistit tímhle způsobem auto, mě dost bavilo. Jednotlivé nástavce a hubice na vyzkoušení mi podávala manželka a já jsem zvědav, jak bude s jeho výkonem spokojená doma a co všechno vyzkouší, ale o tom zase příště.

Jo a ještě jak poznám, že mám vyměnit sáček? LED diody na těle signalizují zaplnění sáčku, žluté – je potřeba vyměnit, červená stop, porucha. Síla sání se dá nastavit na rukojeti, pokud bych chtěl vysávat nějaký choulostivější povrch, stačí nižší stupeň, ale tohle opravdu nechám na doma, auto je v cajku, můžeme jet na dovolenou.

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Související články

Podlahové krytiny  – 1. díl 30  fotek

Podlahové krytiny – 1. díl

Jakou podlahovou krytinu a podle jakých kriterií volit? To je otázka, která při renovaci, rekonstrukci nebo koupi nového bytu zaměstná hlavy mnohým z ...


Vysavač Kobold VK 200 - malý velký otesánek 36  fotek

Vysavač Kobold VK 200 - malý velký otesánek

Vysavač, který vypadá jako malý, ale silou a výkonem je to otesánek aneb vyzkoušeli jsme na vlastní koberec. Vysavač Kobold Vorwerk VK200 jsme si v ...


Podlahové krytiny – 2. díl 25  fotek

Podlahové krytiny – 2. díl

Nehodí-li se nám do interiéru dřevěná nebo laminátová podlaha, můžeme volit mezi dlažbou, linem, korkem nebo kobercem. Každá podlahová krytina má svá ...


Kobold s nástavcem VF200 vyčistí koberce opravdu do hloubky 24  fotek

Kobold s nástavcem VF200 vyčistí koberce opravdu do hloubky

Předvánoční přípravy máte skoro hotové, ale koberec vypadá, že jen vyluxování mu nestačí a že by potřeboval pořádný zásah? Tak pěkně kartáč, zaklek ...


Zjednodušte si úklid se systémem Vorwerk Kobold VK200

Zametat, vysávat, vytírat - věčné kolečko, které se točí okolo podlah. Ale co takhle si to zjednodušit? S nástavcem na pevné podlahy, pomocí něhož ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 26.9.2018 13:58 Pavel
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.8.2018 09:41 Ema
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×