Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vytápění autoservisu/autoopravny - sálavé panely

Vytápění autoservisu/autoopravny - sálavé panely

Zvolit správný zdroj tepla pro vytápění autoservisů není zrovna jednoduché. Podle normy (ČSN 06 1008) nesmějí být v prostorách, jako jsou servisy a opravny motorových vozidel nebo místa, kde se provádí údržba, opravy a odstavování vozidel, instalovány spotřebiče (zdroje tepla) pevných paliv, otevřené spotřebiče a zářiče. Vhodným řešením pro vytápění autoservisů a garáží jsou panely ECOSUN.

reklama

To znamená, že kotle na dřevo, uhlí, pelety, plyn, oleje včetně veškerých plynových zářičů se v tomto prostoru nesmějí používat. Elektrické sálavé panely však do výčtu těchto zakázaných spotřebičů pro tyto prostory nejsou zahrnuty. Pokud tedy technická zpráva k danému prostředí (dle normy ČSN 33 2000-5-51) neklade omezující požadavky na elektrická zařízení (maximální povrchové teploty, krytí IP,…), kterým by panely ECOSUN nevyhověly, jsou panely ECOSUN S+ nebo U+ vhodným řešením.

Sálavé panely ECOSUN S+

Vysokoteplotní sálavé panely ECOSUN S+ jsou nabízeny v jedno, dvou a tří lamelovém provedení o příkonech od 0,9 do 3,6 kW. Topným prvkem je hliníková topná lamela, opatřená speciální elektrochemickou povrchovou úpravou Silicating. Tato technologie zajišťuje naprosto výjimečné a bezkonkurenční hodnoty emisivity sálavého povrchu, blížícím se emisivitě tzv. černého tělesa.

Kromě standardní povrchové úpravy bílou, vysoce odolnou práškovou barvou, jsou v nabídce také topné panely v antikorozním provedení, určené pro vyhřívání prostor s vyššími nároky na odolnost – např. s vysokou vlhkostí nebo se vzduchem nasyceným solí nebo jinými agresivními látkami.

K panelům ECOSUN S+ lze dokoupit výklopné závěsy, umožňující instalaci panelů pod náklonem, nebo ochrannou mříž a zápustný rám pro instalaci panelů do sádrokartonových a sádrovláknitých podhledů. Protože jde o vysokoteplotní panely, své uplatnění naleznou v objektu o světlé výšce od 3,5 m do 10 m.

Některé aplikace neumožňují vřazení sálavých panelů ECOSUN S+ do řady zářivkových svítidel tak, aby s těmito svítidly byly v jedné ose a tvořily harmonicky celek v interiéru. Tento nedostatek se podařilo vyřešit rozšířením výrobní řady o zkrácenou verzi tohoto sálavého topného panelu, který má délku pouhých 650mm (běžný panel je dlouhý 1550 mm). Menší rozměr působí elegantněji a snadněji se zařazuje i do jiných interiérů a aplikací. Konstrukce i technické parametry těchto panelů jsou shodné s panely ECOSUN S+.

Sálavé panely ECOSUN U+

Univerzální sálavé panely ECOSUN U+ lze umístit ve vertikální poloze na zeď nebo do vodorovné polohy těsně pod stropní konstrukci, nebo přímo do ní (kazetové podhledy). V této poloze je dosaženo nejvyšší účinnosti a intenzity tepelného sálání. Při instalaci do svislé polohy se přivedená energie neztrácí, pouze dojde ke zvýšení podílu konvekční složky.

Další informace o sálavých panelech ECOSUN najdete na www.fenixgroup.cz.

Autor: Fenix Trading s.r.o. (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

I na podzim vám teplo na terase zajistí venkovní sálavé panely 4  fotek

I na podzim vám teplo na terase zajistí venkovní sálavé panely

Princip a výhody sálavého vytápění fungují i v exteriéru. U sálavého vytápění totiž záření neohřívá vzduch (volně jím prochází), zářivý tok se po d ...


Přesná regulace je u elektrického vytápění unikátní výhodou 2  fotek

Přesná regulace je u elektrického vytápění unikátní výhodou

Současné novostavby mají velmi dobré tepelné vlastnosti a výrazně klesá požadavek na výkon topného systému, proto se trend ve vytápění přesouvá ke ...


Proti mrazu můžete chránit chodníky, okapy nebo kovové i plastové potrubí 10  fotek

Proti mrazu můžete chránit chodníky, okapy nebo kovové i plastové potrubí

Letošní zima nám připomněla, že sníh, led a mráz ještě pořád nepatří v našich zeměpisných šířkách do starého železa. Klimatologové navíc upozorňují ...


Co ještě možná nevíte o sálavém vytápění 7  fotek

Co ještě možná nevíte o sálavém vytápění

O sálavém vytápění se v poslední době poměrně často píše, takže jste už možní četli, že sálání je proces, při kterém se teplo z tepelného zdroje (n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×