Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zahrada v prudkém svahu

Zahrada v prudkém svahu

Na východě Čech manželský pár zralého věku dokončil novostavbu rodinného domu a pro realizaci své zahrady hledal odborníky na svažitý terén. Volba padla na rodinnou firmu Zahrady snů, s.r.o. Podívejte se s námi, jak vznikala zahrada pro relaxaci i potěšení podle jejich přání.

reklama

Jihovýchodní svah byl odebrán pro stavbu rodinného domu a po skrývce a vyrovnání části pozemku zbyla velká hromada přebytečné zeminy. Okolní krajinu tvoří jehličnaté lesy a nad pozemkem je listnatý větrolam.

Romantické duše se v obou investorech nezapřely. Jejich touha po slunečných paprscích ať při výhodu slunce nebo jeho západu, vnímání vůní z květinové louky, ze záhonu levandulí nebo bylinkové zahrádky přivedla zahradního architekta firmy Zahrady snů Daniela Purgerta na nápad jak vstřebat všechny tyto emoce do prostor jejich zahrady.

Majitelé si přáli i oplocení před domem, příjezd do garáže, vstup do domu a zahradní domek na nářadí. K dalším požadavkům patřilo úmístění vířivé vany, sauny, zahradní sprchy a sušáku na prádlo. I tato přání byla vyslyšena.

Ke všem požadavkům byl dodán ještě altán, jako emoční pilíř, který se stal ústřední myšlenkou při tvorbě zahrady. Okolní členitá krajina se stala inspirací a jehličnatý les a louky byly díky modelacím přeneseny do prostor samotné zahrady.

Zahradní domek na nářadí umístil architekt do spodní části zahrady tak, aby veškeré nářadí bylo v pohodlném dosahu. Prudký svah vedle zahradního domku rozčlenili kameny a osadili bylinkami.

Z obou stran této bylinkové zahrádky vytvořili přírodní schody z odkůrovaných větví borovic, které slouží jako zkratka k nejvýše položené stavbě - a to altánku s ohništěm. Z altánu a od ohniště je možno přehlédnout a vnímat všemi smysly vznikající dílo a užívat si postupný zrod zahrady.

Jemná modelace terénu a osadba včetně rozmístění kamenů podtrhuje přírodně krajinářský charakter a nabízí tak úžasné průhledy, které působí jako živý obraz.

Vysoká vířivá vana umístěná na terase je částečně zastíněna květináčem se střední výškou travin pro zachování soukromí a navození atmosféry jako bychom byli na břehu rybníka.

Na boku domu byly do tvaru U zhotoveny přírodní paravany a do vytyčeného prostoru byla umístěna sprcha, sauna a sušák na prádlo.

Z terasy vystupuje molo vybízející k procházce jakoby do neznáma

Za zmínku stojí osadba levandulemi pod opěrnou zídkou zakrytou proutěnými paravany, použitými i jako neprůhledné oplocení naproti jídelnímu koutu a terase.

Podél domu vede cesta přetnutá imaginárním mostem. Jako scenérie tekoucí řeky působí skladba kamenů a jemného štěrku ve svahu před okny jídelny.

Naturel investora je nejvíce patrný v přední části zahrady a to ve vstupu a parkovací zóně. V našich luzích a hájích se zřídka kdy setkáme s otevřenou částí vlastního pozemku, neboť nás svazují předsudky o kolemjdoucích a psech sousedních obyvatel. Je zde patrná harmonická linie všech pochozích povrchů jakoby obtékaly všechny osadby a vyzývaly vás vstoupit.

Umístění stojanu na kola vedle vjezdu do garáže je jen promyšlenou tečkou za rozvržením přístupových ploch.

Co říci na závěr? Fotografie mluví za vše, majitelé jsou nadmíru spokojeni jak se svou zahradou, tak s firmou, kterou si pro realizaci na klíč vybrali. Bez nadsázky tvrdí, že zahrada snů se povedla na jedničku.

A jak vypadá ta vaše zahrada? Pochlubte se nám i ostatním čtenářům, každý má přece nějaký svůj sen.

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra (text), Zahrady snů (text a foto)

Související články

Jak se dělá zahrada snů

Podívejte se, kolik úsilí si vyžádá úprava okolí dostavěného rodinného domu. Čeká vás srovnání terénu do roviny nebo naopak vytvoření terénových vln, ...

Zahrada jako galerie - 2. díl 21  fotek

Zahrada jako galerie - 2. díl

Zahrada u Čtvrtníků se nám líbíla tak, že jsme měli problém vybrat jen pár fotografií na ukázku. Proto vás dnes zveme na pokračování návštěvy. Kromě p ...


Zahrada jako galerie-1.díl 19  fotek

Zahrada jako galerie-1.díl

Zahrada s domkem Evy a Jana Čtvrtníkových leží v řadové zástavbě na kraji malé severočeské obce. Co nás na ní upoutalo? Dokonalý trávník! Pojďte se po ...


Dítě a zahrada 9  fotek

Dítě a zahrada

„Moc vám to s tou zahradou pro mě trvá, zdá se, že to budu muset vzít sám do ruky…“, možná říká kluk na obrázku. Ale práce se určitě pohne rychle kupř ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×