Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zahradní bazény: Jak se vyznat v nabídce?

Zahradní bazény: Jak se vyznat v nabídce?

Od čeho se odrazit při výběru bazénu? Nejdřív si odpovězte na otázky, kolik peněz do něj můžete investovat a jak dlouho by vám měl sloužit. Podle toho vyberte materiál. Velikost bazénu se odvíjí od toho, kolik máte místa na zahradě a kdo bude bazén používat. A při volbě tvaru buďte především praktičtí.

reklama

Čím levnější materiál, tím kratší životnost

Od volby materiálu se odvíjí všechno ostatní. Jak dlouho vám bazén vydrží, kolik dá práce s údržbou nebo jak snadno se opotřebí.
Pokud máte hluboko do kapsy, jako provizorní řešení poslouží bazén nafukovací nebo nadzemní fóliový zahradní bazén s plechovými stěnami.

Počítejte ale s tím, že takový bazén vám vydrží maximálně několik let. V kulatém bazénu si moc nezaplavete a fólie dá navíc hodně práce s údržbou. Na stěny se velmi snadno chytají řasy a další nečistoty.
O třídu dražší jsou plastové bazény. Vydrží 10–15 let. Jejich nevýhodou je, že jsou svařované z několika částí. Právě ve svarech začnou po letech protékat. Kromě toho plast postupně celkově degraduje. Na začátku má bazén hladký povrch, ale postupem času zhrubne.

Přečtěte si také: Velké porovnání materiálů

V kvalitě vítězí laminátové zahradní bazény

Nejlepší poměr ceny a životnosti nabízí laminátové bazény. Budou vám sloužit třeba 40 let. Ty nejmodernější laminátové bazény mívají speciální gelovou povrchovou vrstvu, která jim dává luxusní vzhled a je velmi tvrdá a hladká. Bazén je díky ní extrémně nenáročný na údržbu a odolný proti poškrábání. Do laminátového bazénu také bez problémů můžete dát slanou vodu.

Zapuštěný bazén si užijete líp

Nabízí lepší přístup do vody. Můžete si tak užít slunění na břehu, ale taky šipky s rozběhem. A protože není zapuštěný bazén tolik vystavený vlivům počasí, vydrží vám déle.
Pokud máte na pozemku vysokou hladinu spodní vody nebo je vaše zahrada ve svahu, nezoufejte. Řešením je částečně zapuštěný bazén.

Velikost a tvar vybírejte pragmaticky

Lidé často vybírají různé ledvinovité a atypické tvary bazénů. Na první pohled takové bazény vypadají pěkně, jenže brzy zjistíte, že nejsou moc praktické.

Proč? Když si chcete zaplavat, neustále musíte zatáčet.

Nejpraktičtější tvar je obdélník se zaoblenými rohy. V oblých rozích se nebudou držet nečistoty. A obdélník dobře využije zabranou plochu zahrady.

Z hlediska tvaru můžete najít i bazény, které berou v potaz komfort při koupání.

„V průběhu let neustále ladíme tvar našich bazénů. Dnes mají bazény přímo v laminátové skořepině plno užitečných vychytávek. Schodiště děláme tak, aby ukrojilo co nejméně prostoru pro koupání a u větších bazénů jsou přímo v těle bazénu zabudované odpočinkové lavice. Po celém obvodu bazénu je zpevnění oblíbené dětmi, které se teprve učí plavat,“ vypráví Michal Vlášek, zkušený bazénář z české rodinné firmy Bazény Relax.

Pro malou rodinu je ideální bazén o rozměrech 3 x 6 m, abyste vedle sebe mohli plavat aspoň dva a měli přitom dost místa. Pokud chcete do bazénu skákat, měl by být hluboký aspoň 1,4 m.

Chcete si bazény prohlédnout a porovnat osobně? Nebo si dokonce vyzkoušet koupání? Dobře vám poradí v Bazénovém centru v Roudnici nad Labem, zhruba 20 minut za Prahou. Dokonce si můžete domluvit návštěvu předem, abyste se vyhnuli čekání a abyste měli na všechno dost času. Nikdo vám nebude nic vnucovat, zato dostanete odpovědi na všechny své otázky.

Autor: Bazény Relax (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

INSPIRACE: Nejhezčí realizace bazénů 6  fotek

INSPIRACE: Nejhezčí realizace bazénů

Bazén může být ozdobou vaší zahrady. Vyhrát si můžete s bazénovou dlažbou, zastřešením i okolní zelení. Inspirujte se těmi nejkrásnějšími bazény. T ...


Plast, fólie, laminát? Z čeho postavit bazén 8  fotek

Plast, fólie, laminát? Z čeho postavit bazén

Vybíráte bazén? Nejdřív se zamyslete nad materiálem. Každý má totiž svá pro a proti. Od volby materiálu se bude odvíjet nejen cena bazénu, ale hlav ...


Stavební postup stavby bazénu 15  fotek

Stavební postup stavby bazénu

Mít hned u domu pěkné koupání za to stojí. Stavbu zapuštěného bazénu určitě zvládnete i svépomocí. Nejlepší je si ji naplánovat na podzimní měsíce. ...


Betonové bazény? Těm už odzvonilo! 5  fotek

Betonové bazény? Těm už odzvonilo!

Plánujete letos stavět zapuštěný bazén? Jistě si vzpomenete na betonové bazény, které byly v módě před pár desítkami let. Dnes můžete bazén postavi ...


Plastový nebo laminátový bazén? Porovnejte si materiály 3  fotek

Plastový nebo laminátový bazén? Porovnejte si materiály

Chcete strávit léto ve vlastním bazénu? Dobře si vyberte materiál. Plastový bazén má levnější pořizovací cenu, laminátový vám zase bude sloužit 3x ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Nafukovací bazén-plíseň Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 21.7.2012 15:09 Milan
0
KAMENNÝ KOBEREC Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Uherková Michaela
0
vodárna Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří Saddam
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Nafukovací bazén-plíseň Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 21.7.2012 15:09 Milan
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×