Právě soutěžíme o:
nářadí do dílny nářadí do dílny
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zahradní nábytek s barvami Sokrates

Zahradní nábytek s barvami Sokrates

Kvalitní zahradní dřevěný nábytek je nejčastěji vyroben z tropických dřev jako je teak, bankirai a podobně. Ale také stále častěji, z vysoce kvalitního a dostupného domácího akátu. Akátové dřevo samo o sobě má naprosto jedinečné vlastnosti, které z něho dnes činí úzkoprofilový materiál.

reklama

Akátové dřevo vyniká vysokým obsahem tříslovin, které dokonale chrání dřevo před napadením dřevokaznými houbami, vysokou pevností, velmi dobrou opracovatelností a výjimečnou tvarovou a objemovou stálostí. Akátový zahradní nábytek se vyznačuje krásou dřeva, vysokým leskem, odolností proti vlivům počasí.

Nábytek z akátového nebo teakového dřeva má 3x až 5x vyšší životnost než nábytek vyrobený z měkkého listnatého nebo jehličnatého dřeva. S vlastnostmi uvedených dřev úzce souvisí i jejich povrchová úprava vhodnými nátěrovými hmotami.
Vlastní povrchová úprava dřevěného zahradního nábytku plní dvě funkce. Ochranu před povětrnostními vlivy, které poškozují dřevo a estetickou funkci, která spočívá ve zkrášlení dřeva a získání líbivého a na omak příjemného povrchu.

Nesmíme ale také zapomínat, že zahradní nábytek je kategorie nestabilní nebo polostabilní konstrukce. To znamená, že jsou zde různé mezery, kam může volně zatékat voda, která může způsobit rozmáčení dřeva a při volbě nevhodné nátěrové hmoty její loupání. Proto musíte vždy volit k povrchové úpravě takové nátěrové hmoty, které nevytváří povrch.

Sokrates - osvědčená řešení

Značka SOKRATES® je specialistou na povrchové úpravy dřeva a má se dřevem zkušenosti již 25 let, Vám nabízí tato osvědčená řešení. Pokud bude zahradní nábytek mimo používání většinou ukládán pod přístřešek a chcete získat dokonalý, ale stále dřevěný povrch, na omak příjemný a voňavý dřevem, potom použijte Oleje a olejovosky zn. SOKRATES. Vedle standardního teakového oleje Vám doporučujeme Tvrdý olej s voskem, Vysokosušinový olej na dřevo nebo novou generaci olejů, Tvrdý olej s voskem Plus. Získáte excelentní povrch. Oleje lze tónovat do celé škály odstínů. Tónování olejů zn. SOKRATES není úplně levná záležitost. Výsledek je ale prvotřídní. Nezapomeňte provést vždy dvě aplikace, každou vrstvu ještě před zaschnutím dokonale dosucha rozleštit. Další vrstvu aplikujte až druhý den. Opět před zaschnutím rozleštit. Podle využívání pravidelnou údržbu provádějte Udržovacím olejem. Všechny oleje pro SOKRATES vyrobila firma CLOU Germany.

Ochrana dřevěného zahradního nábytku

Pokud z nějakého důvodu nelze zahradní nábytek ukládat před povětrností, tak Vám nabízíme spolehlivou alternativu. Tou jsou Lazurit FORTE – slabovrstvá lazura na bázi modifikovaného lněného oleje. Lazurit FORTE je skutečný TOP produkt v oblasti emulzních olejových lazur. Vyniká extrémní penetrační schopností. Zasychá pomalu min. 24 hodin. Aplikace ve dvou nátěrech s mezibrusem je konečné provedení. Vytváří příjemný pololesklý povrch s extrémní odolností na povětrnostní vlivy a je díky hluboké penetraci pochozí.

Pokud chcete získat povrch skutečně voskově sametový, potom první penetrační vrstvu FORTE opatřete jedním až dvěma vrchními nátěry Lazuritem PLUS, který je vyroben na bázi hybridního alkydu. Také máte ale spolehlivou možnost povrch dřeva opatřit dvěma až třemi nátěry samotným Lazuritem PLUS. Podle potřeby opět proveďte mezibrus. A životnost s dokonalým povrchem? 7 až 10 let. Podle zatížení.

Pokud budete chtít využít k povrchové úpravě rozpouštědlový systém, tak i zde Vám vyjdeme vstříc s olejovou slabovrstvou lazurou.

Více informací získáte na stránkách www.barvy-sokrates.cz.

Autor: Building Plast (text a foto)

Související články

Povrchová úprava dřevěných a kovových podkladů pro venkovní prostředí 7  fotek

Povrchová úprava dřevěných a kovových podkladů pro venkovní prostředí

Pokud očekáváme, že nátěrová hmota, kterou ošetříme dřevěný, nebo kovový podklad splní naše očekávání, musí i samotný podklad splňovat určitá krité ...


Povrchová úprava zahradního nábytku 7  fotek

Povrchová úprava zahradního nábytku

Systém klasifikace nátěrových hmot a systémů pro ochranu dřeva pro venkovní použití je rozdělen na klasifikaci podle účelu použití, podle vzhledu a ...


SOKRATES® Colour - univerzální vrchní barva 4  fotek

SOKRATES® Colour - univerzální vrchní barva

SOKRATES® Colour je vrchní, krycí, univerzální, akrylátová barva pro venkovní a vnitřní nátěry, která obsahuje síťovacísložku. Poskytuje tvrdé, ale ...


Dětské hřiště a prolézačky – nátěry a údržba nátěrů. 3  fotek

Dětské hřiště a prolézačky – nátěry a údržba nátěrů.

Dětská hřiště, vybavená nejrůznějšími houpačkami, hrady, domečky, horolezeckými stěnami, skluzavkami, kladinami, kolotoči a podobně, slouží k aktiv ...


Přístřešky a stání pro auta 4  fotek

Přístřešky a stání pro auta

Dřevěné přístřešky a stání pro osobní auta jsou nejčastěji řešeny jako dřevěné konstrukce. Volba dřeva, jako konstrukčního materiálu, není náhodná. ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×