Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Založení ETICS v oblasti soklu se zvýšenou požární odolností

Založení ETICS v oblasti soklu se zvýšenou požární odolností

Zakládací lišta, kterou je tepelný izolant založen nad terénem, je potenciálně místem, kudy může požár vstoupit do tepelně izolační vrstvy. Zakládací sada od společnosti HPI-CZ představuje systém založení ETICS z pěnového polystyrenu (EPS) nad terénem se zvýšenou požární odolností. Zakládací sada z nabídky HPI-CZ nahrazuje založení hliníkovým soklovým profilem.

reklama

Zakládací sadu tvoří dva systémové prvky: Zakládací úhelníkový profil s výztužnou síťovinou a okapní profil. Zakládací profil slouží k založení a ochraně spodní hrany izolantu venkovního zateplovacího systému. Systém společnosti HPI-CZ je univerzálním řešením, kdy jeden typ zakládací sady lze využít pro různé tloušťky izolačních desek, čímž se omezují nároky na skladování, přepravu a manipulaci i na množství zásob.

Vyhoví požární bezpečnosti

Zakládací sada od HPI-CZ byla testována v akreditované laboratoři, kde vyhověla zkoušce podle normy ČSN ISO 13785-1 a tím bylo prokázáno splnění požadavků normy ČSN 73 0810:2016 - Požární bezpečnost staveb. Toto řešení lze využít v kontaktních zateplovacích systémech všech výrobců.

Brání vzniku tepelných mostů

Použitím plastového profilu lze zajistit zároveň eliminaci tepelných mostů. Řešení minimalizuje únik tepla tepelným mostem v oblasti založení proti dříve užívaným hliníkovým zakládacím lištám i proti založení pomocí montážních latí. Zakládací sada navíc zajišťuje těsnost ETICS vůči nežádoucímu nasávání vnějšího vzduchu mezi zateplovacím systémem a podkladovou konstrukci, které by degradovalo tepelně izolační účinek zateplovacího systému a snížilo jeho požární odolnost.

Estetické zakončení v soklové oblasti

Zakládací sada od HPI-CZ umožňuje jednoduchou montáž první řady tepelně izolačních desek zateplovacího systému s garancí esteticky dokonalého provedení ukončení ETICS v pohledově exponované soklové oblasti domů. Její použití minimalizuje rizika technologické nekázně při realizaci nutného zesílení a vyztužení tmelových vrstev na spodní hraně založení zateplovacího systému. Díky integrované armovací tkanině umožňuje zakládací sada optimálně navázat vyztuženou základní vrstvu a konečnou povrchovou úpravu v ploše ETICS na spodní hranu založení zateplovacího systému, včetně potřebného okapního nosu.

Jednoduchá montáž

Založení izolantu s využitím zakládací sady od HPI-CZ je velmi jednoduché. Zakládací úhelníkový profil s výztužnou síťovinou ukotvíme za pomoci zatloukacích hmoždinek, v případě nerovnosti podkladu použijeme vymezovací podložky. Pro dodržení podmínek protipožární odolnosti je nutné zakládací úhelníkový profil usazovat do cementového lože.

Zvolené izolační desky poté osadíme na zakládací úhelníkový profil a cementový tmel necháme vytvrdnout. Následně natáhneme ze spodní a čelní strany (cca 10–20 cm, dle tloušťky izolantu) cementový stěrkový tmel a do něj vmáčkneme volnou tkaninu, která je součástí zakládacího L-profilu. Poté do stěrkového tmelu usadíme ukončovací profil s okapničkou pod omítku a zatáhneme vrstvou lepicího tmelu.

V posledním kroku vytvoříme hladítkem potřebnou vrstvu cementového stěrkového tmelu na spodní straně izolantu. Správnou tloušťku určuje výstupek, opěrná hrana, na zakládacím L-profilu. Tímto krokem navíc dojde ke vtlačení sklovláknité tkaniny do tmelu. Je tak zaručeno dvojí přeplátování tkaniny, dostatečná tloušťka souvrství a zároveň utěsnění případné mezery mezi izolantem a podkladem. Vyvarujeme se možným defektům v podobě zafukování větru za izolant nebo možnému nasávání plamene při zahoření.

Zakládací sadu a další sortiment HPI-CZ lze objednat u obchodních partnerů firmy, případně na webu www.hpi.cz a na www.hpishop.cz, kde jsou uvedeny i podrobnosti o sortimentu.

Autor: HPI (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Desatero pro zimní střechy od HPI-CZ 15  fotek

Desatero pro zimní střechy od HPI-CZ

Sníh na střeše, ale i mráz a následné tání jsou rok co rok aktuálními tématy majitelů domů, chat i chalup. Přitom platí, že čím lépe se na zimu při ...


Bezprofilová montáž desek - to je MICHNO SYSTEM 5  fotek

Bezprofilová montáž desek - to je MICHNO SYSTEM

Se špetkou nadsázky lze tvrdit, že máte-li doma vrtačku a vodováhu, zvládnete si dnes sádrokartonový podhled namontovat vlastními silami. Společnost H ...


Lišty a profily pro zateplovací systémy ETICS

Pokud se provádí zateplení domu, nesmí se zapomínat na precizní začištění kolem oken a parapetů. Tato místa jsou nejčastějším zdrojem úniku tepla a ...

FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví: časté chyby, nové předpisy i důraz na kvalitu 3  fotek

FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví: časté chyby, nové předpisy i důraz na kvalitu

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 nabídne ve dnech 18. až 22. září příležitosti k získání nejaktuálnějších poznatků ze stavební praxe. Pre ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
plíseň na plotové zídce Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Miloslava
0
Vlhkost půdy. Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jindra
0
Vlhkost na půdě Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×