Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vyrobit hezký zápisník či diář

Jak vyrobit hezký zápisník či diář

Zápisníček, kam se dají zapisovat ty nejtajnější údaje, musí splňovat důležité náležitosti. Např. musí být tak velký, aby se vešel i do maličké kabelky, musí mít barvu, která ladí oku pisatelky a musí mít i nějakou tu tajnou přihrádku. Navíc, pokud to bude originál, který druhý stejný nenajdete, máte perfektní dárek pro sebe i svého potomka. Tajnosti si mohou zapisovat holky i kluci. Podle našeho návodu si vyrobíte bloček přesně dle svého gusta.

reklama

Potřebný materiál a nářadí

Výroba není nijak nároční ani na materiál, ani na pomůcky. Vystačíte si s barevným papírem a kvalitním lepidlem na papír. Dále upotřebíte samolepicí aplikace, jako je např. krajka a v kreativních potřebách seženete archy se štítky k vystřižení. A samozřejmě pravítko, tužku a nůžky.

Pracovní postup

Připravíme si papír, ze kterého vystřihneme čtverec. Velikost záleží na vás, jen je potřeba počítat, aby délka strany šla vynásobit 4. Takže pro jednodušší měření si připravte čtverec 16x16 cm, 20x20 cm, a podobně. List nejprve ohněte na půl a pak znovu na půl. To samé na šířku. Důkladně přimáčkněte, aby sklady byly opravdu viditelné. Ulehčíte si tím práci při skládání.

Rozstřihněte první a třetí pruh odspodu nahoru, ale vždy jen k předposlednímu vyznačenému čtverci. Druhý, tedy prostřední sklad rozstřihněte opačným směrem, tedy odshora dolů, ale opět jen k předposlednímu čtverci. Po vyznačených skladech složte.

Listy v bločku musíte slepit tak, aby vznikly jednotlivé kapsy na poznámky. Vezměte si papírovou pásku nebo třeba izolepu a slepte jednotlivé kapsy tak, aby jednou byla otevřená z vrchu, podruhé ze strany. Podle toho slepte buď bok nebo spodní či vrchní stranu.

Připravte si ozdobný papír, kterým potáhnete celý zápisníček. Vystřihněte pruh, který bude vysoký stejně, jako je výška bločku. Vezměte vnitřní korpus a obalte jej papírem. Pečlivě si vyznačte hrany zápisníčku, nezapomeňte na šířku hřbetu. Teprve poté, když si vše připravíte, můžete potřít lepidlem a papír důkladně přitisknout a uhladit. Pokud budete mít po ruce silnější barevnou čtvrtku, můžete udělat lehké přesahy. U slabšího papíru se toto nedoporučuje, potrhal by se.

Nechcete, aby byly vidět přelepy jednotlivých stránek? Využijte samolepicí kraječku či ozdobný papír. Hrany jednoduše přelepte. Pokud máte raznici, využijte ji pro vystřižení půlkoleček na krajích kapes. Lépe se bude zasouvat vnitřní část. Nebo můžete naopak listy, které budete vkládat dovnitř, vystřihnout (nebo polepit) tak, aby kousek vyčníval.

Nyní už jen zbývá vystřihnout si kartičky s poutky, které budete vkládat do jednotlivých kapes a odekorovat stránky. Můžete nalepit okénka pro nadpisy, nebo třeba jen květinky, oblíbené pohádkové postavičky, zkrátka tím, co je každému milé.

Pořiďte si lepidlo Herkules, ať už v tyčince nebo tekuté. Herkules tyčinka je vhodná pro domácnost, školu i kancelář. Lepí papír, tkaniny, korek a další savé materiály. Univerzální disperzní lepidlo využijete mimo výše uvedené navíc i v dílně. Lepí papír, dřevo, korek, kůži, dřevovláknité materiály a další savé materiály. Zvláště je vhodný na lepení fotografií, slepování dřevěného nábytku, kožených výstelek obuvi apod.
Více se dočtete na www.druchema.cz.

Autor: Druchema (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Adventní svícen vyrobíte za hodinu 8  fotek

Adventní svícen vyrobíte za hodinu

Vánoce si bez adventního svícnu neumím představit. Každý rok jsem očesala tůji nebo smrk rodčiům na zahradě, abych měla zelený živý věnec. Po vánoc ...


Dekorační kazeta 12  fotek

Dekorační kazeta

Kazetu na drobnosti si může udělat každý, kdo má rád ruční práce a s chutí realizuje svoje nápady. Její výroba není drahá, pro samotnou krabičku budem ...


Hvězdičkový závěs z modelitu 14  fotek

Hvězdičkový závěs z modelitu

O modelitu nebudeme psát poprvé a hodně z vás jej již zná. Před Vánoci to může být dobrý tip jak zabavit děti nebo jaký jim vymyslet dáreček na tvořen ...


Krabička s látkovou aplikací 10  fotek

Krabička s látkovou aplikací

Pokud se vám líbí patchwork, ale s jehlou a nití se příliš rádi nemáte, nebo obdivujete jemné intarzie, ale bojíte se do jejich výroby pustit, může ...


Malovaná konev 8  fotek

Malovaná konev

Konev na zalévání nemusí být nutně jen umělohmotná nádoba, i když v různobarevném provedení. Co takhle vyrobit si dekoraci, kterou můžete upotřebit ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×