Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výhody vestavěných skříní - 2. díl

Výhody vestavěných skříní - 2. díl
Dnes budeme pokračovat v seznamování s výhodami vestavěných skříni. Zaměřila se na ně i česká společnost Komandor, která je součástí významného výrobce systémů posuvných dveří, zastoupeného v mnoha zemích Evropy, Ameriky, Austrálie i Asie.
reklama

Skříň „ušitá na míru“ má nespornou výhodu v tom, že beze zbytku umí využít prostor. Důležité ovšem je mít i záruky toho, že bude nejen vypadat tak, jak si přejeme, ale též bezchybně fungovat.

Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň

Přestože moderních skříní je v nabídce firem spousta variabilních typů, které si bez větších potíží sami smontujeme, naprosto ideální je nechat si takovou skříň dát vyrobit na míru. Zbavíme se tak problému vyplývajícího z ne zrovna dokonalé přesnosti současné bytové výstavby v níž centimetr není žádná míra a naopak kolmost může být považována za zázrak. Ale popravdě: s podobnými problémy se setkáváme i při přestavbách paneláků, nebo i rekonstrukcích starších bytů. Naše kutilské aktivity se v případě, že se pro vestavěnou skříň rozhodneme, změní na řešení úlohy bytového architekta: naším úkolem totiž bude vymyslet uspořádání.

Uspořádání

Promyslet musíme nejen, kde budou vestavěné skříně stát a jak mají vypadat, ale především co do nich chceme ukládat: jakou budeme mít potřebu polic a jakou zásuvek, kolik prostoru zaberou kabáty, jaké další požadavky na vnitřní uspořádání prostoru skříní budeme mít. Promyslíme barevné řešení i design lišt, dvířek i použité kování. S odborníky pak naše představy osobně nebo prostřednictvím e-mailu upřesníme.

Proměny místnosti

Vestavěné skříně dokážou místnost docela proměnit, protože s ní vytvoříme celou stěnu. Může být zcela nenápadná, nebo naopak její materiálové a barevné řešení významným způsobem prostor dotvoří. Při plánování s ní proto budeme zacházet podobně, jako s barvami při malování: tmavé tóny prostor zmenší, světlé naopak. Volbou materiálu opticky upravíme délku i šířku místnosti. Skleněnými výplněmi dokážeme prostor odlehčit, zrcadly zase prohloubit. Žaluziová řešení vyhovují tzv. koloniálnímu stylu. Barevná tóny dodávají místnosti nečekané impulsy, ale je třeba je promyšleně sladit s dalším zařízením. Osobité jsou výplně z ratanového výpletu nebo LOOM rohoží a dýhovou stěnovou skříni můžeme vzbudit dojem teplého obložení pokoje dřevem.

Zaměření a montáž

Po domluvě firemní technik přímo na místě budoucí stěnu zaměří. Standardní objednávky vyřizuje výrobce vestavěných skříní Komandor do týdne. Jeho pracovníci pak skříně na místě odborně smontují – mají k tomu ostatně kvalifikaci, technické prostředky i nezbytnou zkušenost.

Tři plus jedna, čili jak si pořídit vestavěnou skříň

  • Změříme orientačně rozměr požadované skříně na míru.
  • Promyslíme materiál korpusu, dveří a doplňků.
  • Záměr konzultujeme v některém studiu a nebo prostřednictvím e-mailu.
  • Po konzultaci domluvíme termín příchodu technika.

Autor: Jiří Jan (text), Komandor (foto)

Klíčová slova:


Související články

Nezničitelná LOOM rohož v bytě 8  fotek

Nezničitelná LOOM rohož v bytě

Anglicky „loom“ znamená tkát na stavu anebo také tkalcovský stav sám. Dá se ovšem „tkát“ ze dřeva? S využitím spousty technického umu to možné je. Výs ...


Zapomeňte na almaru! 1. díl 6  fotek

Zapomeňte na almaru! 1. díl

Almara představovala sice majestátní kus nábytku, jakousi vizitku solidní domácnosti, ale bůhvíjak praktická zrovna nebyla, …a také zabírala dost míst ...


Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí? 7  fotek

Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí?

Měli jste jako děti rádi hru na schovávanou? Máme pro vás dobrou zprávu, vzpomínky na tuhle kratochvíli může navodit i výběr nábytku do pracovny. Celo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×