Právě soutěžíme o:
pomocníky na grilování pomocníky na grilování
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zářijový PRAKTIK je nabitý aktuálními tématy

Zářijový PRAKTIK je nabitý aktuálními tématy

Nepropásli jste zářijové vydání časopisu PRAKTIK? Tak, jako obvykle, se věnuje aktuálním tématům. Podívejte se, co přináší za články tentokrát.

reklama

Dům se zvonem

Nenápadný bílý dům se do svažitého terénu zahrady podařilo zakomponovat tak, jako by tu stál odnepaměti.

Betonové variace

Klasická šeď, povrch drsný či hladší, zkrátka určitá syrovost, která je v souladu nebo ještě lépe v kontrastu s ostatním vybavením interiéru – právě tím zaujme pohledový beton, který svým vzhledem, ať už pravým, či zdařile napodobeným, přispívá k nadčasovému vyznění obytných prostor.

Vinyl s otisky přírody

Moderní krytiny z PVC jsou nejen krásné, ale díky svým vlastnostem také velmi praktické. Pro uživatele jsou zajímavé bohatým výběrem dekorů, pružností a snadnou údržbou podlahové plochy. Oslovují rovněž vhodností instalace na podlahové vytápění a malou tloušťkou, díky níž jsou vítaným materiálem při rekonstrukcích. Profesionálové i zdatní kutilové zase oceňují snadnost pokládky.

Neomítnuté stěny jako interiérový prvek

Při stavebních úpravách starých domů a při přestavbách nebytových prostor či suterénních místností k bydlení můžeme odhalit staré cihelné či kamenné zdivo. Chceme-li vytvořit originální interiér, můžeme zdivo nechat bez omítky.

Proč vyměnit stará vrata?

Pořídili jste si nová okna, zateplili dům, a očekávané úspory tepla nepřicházejí? Na vině může být garáž, pokud je součástí domu a od obytného prostoru ji dělí pouze obyčejné interiérové dveře. Na výměnu vrat totiž majitelé velmi často zapomínají. Připravují se tak nejen o peníze, ale i o pohodlí. A nabízejí také zlodějům jednoduchou cestu do celého domu.

Rekonstrukce v paneláku: zasklívání lodžií

Rekonstrukce panelákového bytu zpravidla dovede majitele k tomu, že se rozhodnou – pokud už to tedy neudělali před lety – zasklít lodžii. Je to řešení praktické. Nejenže se tak o něco zvětší plocha bytu a můžete si tu vytvořit celoroční posezení, ale především v sousedních místnostech dochází ke snížení úniku tepla, uvádí se, že až o 30 procent. A také je balkonová konstrukce lépe chráněná před rozmary počasí.

Na dřevo s dobrou technikou

Chalupáři a chataři každoročně připravují dřevo na topení pro zimní období, a této činnosti se nevyhnou ani majitelé rodinných domů s krbovými kamny. Řada lidí se přitom při práci zbytečně nadře. S moderní technikou je ale námaze jednou provždy konec.

Dřevěné schody v zahradě

Při úpravě svažité zahrady se k překonání převýšení využívá nejen cestiček a chodníků, ale také schodů. Schody jako stavební prvek mají velký vliv na celkový výraz zahrady. Do zahrady se samozřejmě nejlépe hodí schody z přírodních materiálů, tedy ze dřeva a z kamene.

Kompost srdcem zahrady

Každý, kdo to s pěstováním čehokoliv myslí vážně, musí dbát o udržení úrodnosti půdy, o správnou výživu a o dostatečnou vláhu. S tím vším souvisí množství organických látek v půdě, které se mění na humus. Hlavním zdrojem humusu je právě kompost.

Brokolice

Se superzdravými exotickými potravinami se v poslední době „roztrhl pytel“. Goji, borůvky, kiwi a další – všechny nám slibují téměř zázraky při pravidelné konzumaci většinou zdaleka dovezených produktů. Nestačí ale porozhlédnout se kolem sebe?

Bio nejsou žádné čáry

Recepty určitě potěší všechny, kterým záleží na tom, co jedí, a kteří dávají přednost produktům s označením bio. A pro ty, kteří zatím tomuto trendu ve výživě odolávají, to může být inspirace. Proč to taky nezkusit?

Autor: Časopis Praktik (text a foto)

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Vytvoření valu na zahradě Zahrada
Poslední příspěvek: 15.1.2016 14:07 Lucie Veselá
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Odkud venkovní obklady Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:57 Jan Hrubý
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×