Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zárubně barevně sladěné s dveřmi

Zárubně barevně sladěné s dveřmi
Představte si zcela běžné kovové zárubně (lidově futra) natřené na takový ten obecně nepříliš oblíbený odstín hnědé barvy. Dokud máte původní dveře, které se zárubněmi barevně ladily, moc je nevnímáte. Jestliže si pořídíte nové světlé dveře, anebo necháte ty staré zrestaurovat, je barevný nesoulad citelný. A protože chcete mít doma všechno tipťop, stojí vám za to ty zárubně přetřít.
reklama

Stav před a stav po

Natírání zárubní obnáší několik přípravných fází – nelze jen tak vzít štětec a barvu a začít natírat. Nejprve musíme zárubně odmastit, poté zbrousit a odstranit případné nesoudržné vrstvy starých nátěrů, první nátěr udělat základní barvou, druhý a třetí pak barvou na kov. Také není zanedbatelné, pro jakou barvu se rozhodnete.

Pragoprimer standard S2000

BARVY A LAKY TELURIA představují základovou barvu na kov PRAGOPRIMER STANDARD S2000 s vynikajícími vlastnostmi. Tato syntetická, základní, antikorozní a rychleschnoucí barva je vhodná jako podklad na ocel ve vnitřním i vnějším prostředí, zejména pod syntetické a na vzduchu schnoucí nátěrové hmoty, k nátěrům například plechových konstrukcí, strojů… Zárubně jí natřeme nejdříve a je na vás, použijete-li štětec, váleček nebo stříkací pistoli.

Industrol univerzál S2013

K vrchnímu lesklému nátěru nabízejí BARVY A LAKY TELURIA univerzální syntetický email INDUSTROL UNIVERZÁL S2013. Je určen k nátěrům průmyslových výrobků, konstrukcí, strojů, automobilů a různých zařízení z kovů, ale i ze dřeva a jiných materiálů. Nátěry jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, nejsou ale vhodné na předměty, které přicházejí do přímého styku s poživatinami, pitnou vodou, krmivy, ani k nátěrům dětského nábytku a hraček.

Ředidlo, brusná houbička, krycí páska a další pomůcky

Při nátěru plechových zárubní se neobejdete bez ředidla S6006 do syntetických nátěrových hmot vypalovacích, a to ať již k ředění zhoustlé barvy, nebo k vyprání štětců nebo válečku s vaničkou, také jím vyčistíme případné flíčky na podlaze i na rukou.

K obroušení zárubní budete potřebovat i brusnou houbičku na kovy. Čtyřhranné brusné kostky jsou opatřeny brusivem ze čtyř stran a jsou určeny pro ruční broušení rovinných i tvarových ploch, a to jak za sucha, tak i za mokra. Málokdo dokáže natřít zárubně, aniž by přetáhl na stěnu nebo na dveře. Abyste se takovým nehodám vyhnuli, pořiďte si krycí pásku, kterou futra oblepíte. Tato páska se nakonec snadno odstraní, aniž by poškodila malbu stěny nebo tapety. Připravte si také štětec nebo váleček s vaničkou, starý šroubovák na otevření plechovek a tyčku, kterou nátěrové hmoty rozmícháte. Na podlahu položte kus kartonu nebo krycí fólii.

Přípravné práce

Renovaci zárubní začněte tím, že brusnou houbičkou zdrsníte starý nátěr. Pokud by se loupal, museli byste ho zcela odstranit buď odstraňovačem starých nátěrů, nebo mechanicky horkovzdušnou pistolí a špachtlí.

Krycí páskou oblepíme stěnu kolem zárubní tak, aby se jich páska hranou dotýkala. Stejně oblepíme i stěnu kolem druhé strany futer. Dveře nejlépe vysadíme, pokud to není možné, pečlivě je zakryjeme nejlépe fólií s krepovou páskou.

Základní nátěr

Otevřete plechovku PRAGOPRIMER STANDARD S2000 a barvu velmi důkladně rozmíchejte. Měla by být připravena k přímému použití, ale pokud je příliš hustá, zřeďte ji ředidlem S 6006.

Touto základní barvou celé zárubně pečlivě natřete. Než přistoupíte k dalšímu kroku, nechte nátěr důkladně proschnout, nejlépe přes noc. Poté ho lehce obruste brusným papírem 280-320.

Vrchní nátěr

Otevřete plechovku s emailem S2013 INDUSTROL UNIVERZÁL a obsah pečlivě rozmíchejte. Poté zárubně pečlivě natřete z obou stran a nátěr nechte zaschnout.

Suchý nátěr opět přebruste a přistupte k druhému, definitivnímu nátěru. Nakonec opatrně odstraňte krycí pásku.Zárubně jsou bílé a dobře ladí s renovovanými dveřmi.

Více na www.teluria.cz.

Autor: Med (text), Pavel Zeman (foto)

Související články

Jak postupovat při natírání kovu 9  fotek

Jak postupovat při natírání kovu

Starší garážová vrata, branka, kovový plot, stojan na věšení prádla nebo třeba železná konstrukce u balkonu dostávají díky počasí dost zabrat. Není ...


Renovace venkovního dřevěného obložení 6  fotek

Renovace venkovního dřevěného obložení

Vzhled domu upoutá na první pohled. Pokud se rozhodnete pro dřevěné obložení, můžete docílit nejen mimořádného vzhledu fasády, ale také navíc získá ...


BETEX-Vezměte to od podlahy 29  fotek

BETEX-Vezměte to od podlahy

Vše, o co se dobře staráte, déle vydrží a lépe slouží. To platí i v případě betonových podlah. Ty má většina lidí například v garáži, ve sklepě nebo d ...


Montáž obložkových zárubní 5  fotek

Montáž obložkových zárubní

Obložkové zárubně se většinou vyrábějí z vysoce kvalitní dřevotřískové desky s perfektní povrchovou úpravou. Odolné povrchy mají strukturu a odstín, k ...


Kování na obložkové zárubně 5  fotek

Kování na obložkové zárubně

Obložkové zárubně jsou již nainstalovány na omítnuté a vymalované nebo vytapetované stěně. V pokoji je také dokončená pokládka vybrané podlahy. Expanz ...


S Industrolem parapet jako nový 9  fotek

S Industrolem parapet jako nový

Dokud neudeří první mrazíky, ještě stále můžeme na zahradě či u domu dohnat některé resty, na které nám přes rok nezbyl čas. Takovým úkonem je i nátěr ...


Dekorativní malby na stěny

Potřebují vaše stěny nový vzhled? Co zkusit pro tentokrát trochu jiný styl? Bílé zdi jsou nudné. Použijte prémiovou řadu dekorativních barev REMAL ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×