Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zastřešení bazénu svépomocí

Zastřešení bazénu svépomocí

Jakmile se jen trochu oteplí, milovníci bazénů se již těší na první tempa ve svém vodním království. Pokud je léto teplé, můžete si užívat vodních radovánek neomezeně. Pokud nám sluníčko nepřeje, je potřeba vodě dodat trochu toho tepla. Pokud je léto horké, musíte o to víc používat bazénovou chemii. Každá možnost má své pro a proti. Pokud se ovšem rozhodnete bazén zastřešit, přinese vám to spoustu výhod. Zkuste zastřešení svépomocí.

reklama

Ovšem samotné zastřešení bazénu, to jsou nemalé výdaje. Nic naplat, že se zakrytím bazénu střechou sníží náklady na údržbu bazénové vody, prodlouží se doba koupání (dle odborníků je to dokonce až o 2 - 3 měsíce), odpadnou činnosti, jako je odstraňování hmyzu a napadaných nečistot z hladiny, které provádíte téměř pokaždé, když se chcete jít zrovna smočit. Přesto investice do zastřešení znamená mnohdy velký škrt v rodinném rozpočtu, kvůli kterému spousta z nás od snahy zakrýt bazén zcela upustí.

Na trhu je dnes velké množství firem, které provádějí zastřešení na klíč. Jsteli zruční a máte někoho k sobě po ruce, mohli byste se pustit do stavby zastřešení svépomocí. Ne nadarmo jsme národ kutilů. Proč tedy nezačít z této strany. Jakmile se rozhodneme, že se do zastřešení sami pustíme, začneme shánět informace. Zde bych si dovolila malou radu. Upusťte od návštěvy velkých hobbymarketů. Jděte tam, kde se zastřešením zabývají profesionálně již řadu let. Jejich zkušenosti vám umožní nejen zvládnout stavbu v pohodě, ale ušetříte i nemalý peníz, pokud budete kupovat kvalitní materiál a pouze v takovém množství, které skutečně potřebujete.

Čím bazén zakrýt? Jaký materiál zvolit?

Při volbě typu zastřešení můžete vybírat z různých materiálů. Chceteli v zastřešeném bazénu nejen plavat, ale třeba i stát či si zde pořídit místo k posezení, bude potřeba postavit nejen střechu, ale i boky. Vznikne vám tak krytý bazén. Ovšem pak odpadá možnost koupat se venku, pod otevřenou oblohou. A kdo zažil koupel při měsíčku i hvězdičkách, dá mi zapravdu, že nic lepšího není. Zvláště když tou dobou děti již spí a vy máte ničím nerušenou lázeň jen pro sebe.

Pro menší stavby lze rozhodně použít rovné desky z vysoce odolných skelných laminátů a upevnit je na jednoduchou konstrukci, která jim „vnutí“ požadovaný tvar. Pro rozměrnější objekty byly vyvinuty speciální profily, které umožňují střešní konstrukci značně zredukovat.
Krytina v samonosných obloucích je vhodná nejen pro bazény, ale třeba pro kryté stání pro auta či jako přístřešek na sportovištích. Oblouky jsou kotvené do dvou stabilních podpěr. Navíc nevyžadují dodatečnou střešní konstrukci. I zde máte na výběr z několika barev, navíc můžete vybrat typ opatřený UV ochranou. Oblouky jsou prohnuté z výroby s poloměrem ohybu 3,3 m nebo dokonce 6 m.
Materiál, ze kterého jsou oblouky vyrobené, je odolný proti agresivnímu prostředí a vlhkosti. Pokud dodržíte montážní návod, dostanete záruku 10 let.

Pokud upřednostňujete přímé jednání s dodavatelem, získáte víc než jen osobní přístup. Firma Pama a.s. nabízí možnost zaslat vzorky krytiny. Vybírat si tak můžete přímo z klidu domova. Na prodejně pak můžete jednat již o konkrétním druhu. Zde navíc můžete získat zpracovaný rozpočet, přesný návod na montáž a pokud si přeci jen nejste jisti svou šikovností, získáte dodávku včetně montáže osvědčenými řemeslníky. Bydlíte v blízkosti Prahy nebo Ostrova nad Oslavou? Můžete se zajet podívat přímo do velkoobchodu. Zaparkujete přímo v areálu, nemusíte shánět, kam dát auto s vozíkem. A pokud nemáte možnost odvozu, i to je Pama schopná zajistit. Pro ostatní fungují v každém kraji obchodní zástupci, kteří jsou ochotni přijet a pomoci vám s výběrem.

Montáž

Samonosné oblouky musíte ukotvit do dřeva nebo kovu. Podpěru je třeba zkosti tak, aby její tvar odpovídal zakřivení oblouku a dosedací plocha byla co největší. Desky ukotvíte do dvou podpěr. Překládají se ve svých okrajových vlnách. Smysl kladení musí býzt opačný, než je převládající směr větru a dešt. Doporučený přesah přes krajní podpěry je 150 mm. Kotvící sada obsahuje šroub, nerezovou podložku a gumovou podložku.

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavla (text), Pama a.s. (foto)

Klíčová slova:


Související články

Proč zvolit zastřešení od PAMA? 18  fotek

Proč zvolit zastřešení od PAMA?

V redakci se nám nahromadily dotazy na téma zastřešení pergoly, rozdíly mezi polykarbonátem a sklolaminátem, dodávky a způsoby montáže apod. Proto jsm ...


Zastřešená pergola 20  fotek

Zastřešená pergola

Příjemné je letní posezení s přáteli pod pergolou, z pod které nás nevyžene ani sluníčko nebo letní dešťová přeháňka. Pergola poslouží i v babím létě, ...


Přístřešky proti kroupám i slunci 14  fotek

Přístřešky proti kroupám i slunci

Majitelé automobilů, kteří nevlastní garáž, se snaží své vozy před nepřízní počasí a UV paprsky chránit alespoň jednoduchým zastíněním. To umožňují na ...


Výherci holčičích výher za odpovědi na chlapské otázky 4  fotek

Výherci holčičích výher za odpovědi na chlapské otázky

Mít na zahradě pergolu umožní pobyt na zahradě i ve chvíli, kdy třeba pálí sluníčko či prší. Zvolený typ střešní krytiny pak napomáhá komfortu pose ...


Komplexní nabídka v oboru pevných interiérových prvků, stavby a rekonstrukcí na FOR HABITAT 8  fotek

Komplexní nabídka v oboru pevných interiérových prvků, stavby a rekonstrukcí na FOR HABITAT

Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí na jaře veletrh FOR HABITAT? Novinky a trendy tuzemských i zahraničních společností mohou vidět odborní ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Nafukovací bazén-plíseň Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 21.7.2012 15:09 Milan
0
KAMENNÝ KOBEREC Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Uherková Michaela
0
vodárna Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří Saddam
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Nafukovací bazén-plíseň Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 21.7.2012 15:09 Milan
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×