Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zatočte s nechtěným hlukem a ozvěnou, nové akustické desky Cleaneo RE Kanuf

Zatočte s nechtěným hlukem a ozvěnou, nové akustické desky Cleaneo RE Kanuf

Znáte to všichni – stačí trošku rozlehlejší prostor a v momentě, kdy začne mluvit více lidí najednou a k tomu je puštěné rádio nebo televize, tak nechtěný dozvuk udělá své… Přes vzniklé zvuky, ruchy a šumy není prakticky slyšet vlastního slova. Knauf přináší spolehlivé řešení v podobě nových akustických desek Cleaneo RE. Prostoru díky svému funkčnímu vzhledu propůjčují nejen klid, eliminují zvuky a ruchy tak, aby nebyla vytvářená nechtěná ozvěna a dozvuky, ale také mu propůjčují hravost a dynamiku. Jsou ideální do hal, jídelen, škol, školek, restaurací, sportovních zařízení – tělocvičen, veřejných prostor apod.

reklama

V čem spočívá inovace akustických desek Cleaneo RE?

Akustické desky Knauf Cleaneo RE jsou jednoduše děrované… Přijde vám to divné? Díky nepravidelně rozmístěným, nestejně velkým obdélníkům, které pokrývají celou desku dochází k vysoké akustické účinnosti, dokáží pohltit a eliminovat hluk. Tato nová designová varianta umožňuje posun prostorové akustiky na zcela novou současnou úroveň. Pravoúhlé otvory jsou zdánlivě náhodně rozmístěny v ploše desky a propůjčují podhledu dosud neznámé napětí a živost.

Nový design byl vyvinut samotnými architekty. Konkrétně interiérovým architektem a designerem prof. Rudolfem Schrickerem z ateliéru Schricker v Coburgu (Německo). Nové děrování dostalo do vínku i vynikající technickou hodnotu. Jde o nepravidelné děrování s děrovaným podílem 13,6 % a tak je nový design nejen zajímavý, ale na nepravidelné děrování i nebývale akusticky pohltivý.

Co to znamená v praxi?

Představte si koncertní sál – zde je nutná dlouhá doba dozvuku, aby se žádoucím způsobem rozvinul zvuk produkovaný interprety a hudebními nástroji. Tento typ šíření zvuku je však naprosto nevhodný například v učebnách, školách, školkách, restauracích nebo třeba v tělocvičnách a posilovnách. Zejména při učení a výkladu látky je žádoucí co nejkratší doba dozvuku. Jedině tak je prostor maximálně ošetřen od nechtěných dozvuků, které ruší naši pozornost a soustředění. Také v kavárně si určitě chcete vychutnat nejen skvělou kávu, ale i hovor s přáteli bez nutnosti překřikovat a vnímat ruch a hluk z okolí.

Děrované desky Knauf Cleaneo umístěné na stropu či stěnách dokáží tento ruch, hluk a šum eliminovat. Díky nim dosáhnete požadovaného ticha a šíření zvuku jen tak, jak potřebujete. Podívejte se na video ZDE.

Snadná práce s deskami Cleaneo RE

Další novinku naleznete na hranách. Nová deska je vybavena zcela novou hranou UFF, zaváděnou v současnosti i u všech ostatních děrovaných desek Knauf. Hrana UFF nabízí zcela novou kvalitu spáry i výrazné zjednodušení při montáži.

V kombinaci s tmelem Knauf Uniflott její tvar zvyšuje pevnost spáry a výrazně zjednodušuje a zrychluje zatmelení spáry. Zvýšení pevnosti přispívá i to, že spára je již z výroby penetrována, což snižuje nebezpeční sprahnutí tmelu. Tvar spáry rovněž oproti hraně SK snižuje riziko jejích poškození při manipulaci s deskou.

Montáž zrychluje i sesazování desek bez montážní pomůcky (u SK hran pomůcka fixovala vzdálenost děrování ve spárách). Desky se k sobě sesadí vždy modrým pruhem k červenému, srovnají se směrově podle okrajů desky a tvar hrany zajistí shodnou osovou vzdálenost děrování jako v ploše desky.

Vítanou pomůckou při montáži je i speciální špachtle na tmelení děrovaných desek. Spára se zatmelí Uniflottem, nechá se zavadnout, a poté se touto skloněnou špachtlí seřízne. Výřez v ní zajistí mírný přebytek tmelu ve spáře, který kompenzuje mírné smrštění tmelu při vysychání. Poté se spáry již jen lehce přebrousí.

Ticho a čistý vzduch

Desky jsou nadále standardně recepturovány s Cleaneo efektem, tedy schopností odstraňovat z ovzduší zápach (cigaretový kouř, pachy z kuchyně atd.) i škodlivé látky typu formaldehyd, emise ze změkčovadel v oblečení, retardéry hoření z nábytku i oblečení atd.)

V závislosti na způsobu využívání konkrétního prostoru je možné s děrováním Knauf Cleaneo RE řešit i speciální požadavky jako požární ochranu EI 30 až EI 90 (jako systém “strop pod stropem“), odolnost proti úderu míčem, samonosné podhledy, nebo předsazené stěny s hlukovým absorbérem.

Více informací získáte také na www.knauf.cz nebo na www.zesilteticho.cz.

Autor: Knauf (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Hladký start i finish – to vše nabízí produkty Uniflott 4  fotek

Hladký start i finish – to vše nabízí produkty Uniflott

Uniflott je tmel, který je na trhu řadu let, ale stále patří k nejlepším ve své třídě. Jedná se o sádrovou stěrkovou hmotu, která s minimálním počt ...


Jak si vybrat správnou sádrokartonovou desku 10  fotek

Jak si vybrat správnou sádrokartonovou desku

Pokud právě stavíte, rekonstruujete dům, přestavujete byt nebo zabydlujete třeba podkroví, pak se zcela určitě neobejdete bez suché výstavby. Vylou ...


Knauf RED Piano – vaše vstupenka na koncert ticha 2  fotek

Knauf RED Piano – vaše vstupenka na koncert ticha

Novinkou mezi deskami KNAUF je sádrokartonová deska RED Piano, která najde uplatnění pro zvukové izolace různých typů konstrukcí. Její použití bude ...


Odhlučnění zdí v domě 6  fotek

Odhlučnění zdí v domě

Instalací zvukové izolace v bytě výrazně zlepšíme odhlučnění svých vlastních činností a také snížíme hladinu hluku od sousedů. Je lepší investovat ...


Materiály Knauf jsou vhodné i pro dřevostavby 7  fotek

Materiály Knauf jsou vhodné i pro dřevostavby

Na informaci, že v posledních letech neustále roste obliba dřevostaveb, není opravdu nic nového. Mimořádnou dynamiku ovšem téma dřevostavby bude vy ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš Kocurek
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Josef Kudlič
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×