Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zemní vruty Krinner drží jako klíště

Zemní vruty Krinner drží jako klíště
Mám rád líné lidi a když to jde, snažím se k nim patřit. Myslím si, že posouvají svět dopředu. Snaží se totiž si práci co nejvíce zjednodušit. A přitom přijdou na řadu zlepšováků, které pak slouží všem. Stejné je to i se zemními vruty Krinner. Plot, hřiště, pergola, přístěnek na auto ale i chatička, celý dům nebo terasa. Co mají společné? Jdou snadno a rychle kotvit pomocí zemních vrutů. Vyzkoušel jsem si je na vlastní kůži.
reklama

Jeli jste ráno do práce okolo domu a odpoledne, když jste se vraceli, už kolem něj stál natažený nový drátěný plot? Přišlo vám to nemožné? Mě nejprve také, než jsem z toho auta vystoupil a šel se podívat blíž. Tak jsem se seznámil se zemními vruty Krinner. Vypadají jako hodně zvětšené vruty, ale jsou určeny do země.

A kopali a kopali, a jestli neumřeli, kopou dodnes...

Nedávno jsem dělal nový plot, starý se už celý rezavý rozpadal. Prostě klasika: vykopat díru dostatečně hlubokou a širokou, dovézt písek a cement. Když je děr více, zajistit míchačku, k té elektriku a samozřejmě vodu. Drahým betonem vyplnit zbytečně velké otvory pro sloupky a zabetonování a usazení sloupku. Rozvážet materiál po pozemku a pak čekat než beton vytvrdne abychom mohli sloupky nebo trámky osadit a plot natáhnout. K tomu peníze na řemeslníka a svačiny.

Naštěsti je to už za mnou. Kdybych znal zemní vruty o něco dříve, určitě bych ke stavbě plotu využil je. Obešel bych se bez písku, cementu a hlavně bez našeho přiopilého zedníka. Na stavbu pergoly jsem kdysi vyzkoušel i klasické zatloukací patky z hobbymarketu. Ale nebylo to ono. Jsou jen do hodně měkkého materiálu a nakonec jsme je stejně zabetonovali. Zkusil jsem tedy obojí, kopat a betonovat, nebo šroubovat. Hádejte, co je jednoduší.

Výhody zemních vrutů

Mezi jejich zásadní výhodu patří, že na rozdíl od některých zedníků mohou vždy a za každého počasí, tedy čas. Ne v úterý a v dubnu, obejdou se bez svačiny, cigaret a piva, jsou velmi produktivní. Velkou výhodou jsou při potřebě rychlého oplocení pozemku. Nepotřebují přidavače ani někoho, kdo vykope díru. Nepotřebují beton, vodu, písek ani elektriku. Pro tato specifika jsou vhodné nejen pro víkendové bydlení, chataře, chalupáře nebo zahrádkáře, kde je zajištění vody nebo elektriky občas problém.

Mimo už výše popsané využití jsou vhodné pro uchycení prvků do zahrady jako jsou slunečníky, treláže a rošty na kytky, ale i třeba lavičky, sušák na prádlo nebo schody do svahu. Vzhledem ke kvalitní pozinkové úpravě je možné je využít i ke stavbě lávky nebo mola do rybníčku či jezírka. K zakotvení vrutu do země vám stačí přiložená nebo vlastní tyčka a chvilku točit dokola.

Jejich cena ?

Ptáte se, co stojí? Nestojí pětikorunu, ale to řemeslník a materiál také ne. A z vlastní zkušenosti, i když to bude znít až moc reklamně, můžu říct, že vás práce s nimi může i bavit. Vybírat je možné z různých délek a průměrů - to podle tipu kotvené konstrukce. Na vruty je možné uchytit trubku, stejně jako hranolek na pergolu. Stačí vybrat vhodný typ nástavce na vrut. Typy vrutů a ceník naleznete zde

Možnost rozebrání

Rozhodneme-li se konstrukci kotvenou na zemní vruty rozebrat, posunout nebo zrušit, stačí vruty pouze vyšroubovat a využít jinde. Malý otvor v hlíně dosypat a po konstrukci není ani památky.

Do svahu i na rovinu

Rovina je základ, to vám potvrdí každý řemeslník a stavař. V případě zemních vrutů ji dosáhneme velmi snadno. Prostě jenom vrutem trochu pootočíme až je bublinka tam, kde má být. K tomu nám stačí pouze dlouhá vodováha. Snadno tak vyladíme rovinu i na svahu nebo v jiné terénní nerovnosti.

Udrží opravdu hodně

Na zemní vruty je možné zakládat i stavby celých dřevěných domů. V takovém případě vám vruty namontuje firma, která vám zajistí i test únosnosti půdy, na základě kterého se určí správná velikost vrutu. Je možné se tak u dřevostaveb obejít bez základové desky a čekání na vytvrdnutí betonu. Zemní vruty Krinner lze ihned po instalaci zatížit a pokračovat ve výstavbě. Základovou desku rodinného domu je tak možné dokončit během jednoho dne.

Tip od plotařů

Pro snadnější a přesnější zavedení vrutu do země, je možné si pomoci předvrtáním silnějším a delším starším vidiovým vrtákem.

Jestli máte se zemními vruty Krinner nějakou zkušenost, pochlubte se nám komentářem nebo fotkou.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Jak ukotvit sloupky bez betonu? 7  fotek

Jak ukotvit sloupky bez betonu?

Kotvení sloupků bez betonu je moderní a téměř bezpracný způsob, jak započít stavbu bez zdlouhavého betonování základů. Kotvící prvky nelze použít n ...


Soutěž o zemní vruty Krinner 3  fotek

Soutěž o zemní vruty Krinner

Dnes startujeme novou soutěž, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s firmou Krinner, výrobcem zemních vrutů. Že nevíte, k čemu jsou tyto vruty ...


Vyhrajte vánoční dekorace 4  fotek

Vyhrajte vánoční dekorace

Někteří z vás se možná na Vánoce už těší, jiní jim letos zatím nevěnovali jedinou myšlenku. Nakonec ale skoro každý podlehne předvánočním přípravám - ...


A Vánoce mohou přijít... 8  fotek

A Vánoce mohou přijít...

Miluji Vánoce. A to nejen ten jeden jediný den, kdy jsou všichni kolem sebe milí a usměvaví, ale celý ten předvánoční čas, honění se za dárky, váno ...


Zakládání plotů s vruty Krinner

Kontrolovali jste zahradu a zjistili, že plot, který se ještě nedávno zdál tak solidní, je na mnoha místech poničený? Objevili jste dokonce místa, kde ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×