Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh STŘECHY PRAHA vstupenky na veletrh STŘECHY PRAHA
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Práce v zimě vyžaduje adekvátní zimní výbavu

Práce v zimě vyžaduje adekvátní zimní výbavu

Venku je mráz, z oblohy se snáší hromady sněhu a začíná noc. A vy, místo abyste se zavrtali do peřiny, musíte vyrazit ven, protože tam na vás čeká práce. Některé profese, jako například záchranáři, silničáři, železničáři, ale také také řidiči, musí pracovat i v nepříznivých podmínkách. Bez kvalitního teplého pracovního oblečení by svou práci nemohli dlouho vydržet.

reklama

Záchranáři a řidiči odtahové služby

Když mají záchranáři výjezd, tak nemohou říct, že je venku tma a zima a přijedou zítra. Vždy musejí bezodkladně dojet na místo. A proto by měli být v zimním období správně vybavení. V zimě a tmě hrozí spousta rizik, jako například kolize s okolo projíždějícími auty kvůli špatné viditelnosti. Stejně jako každému, i záchranářům hrozí uklouznutí na kluzkém povrchu. V neposlední řadě je to pak prochladnutí díky nevhodnému oblečení.

Např. reflexní bunda je pro záchranáře i pracovníky odtahové služby nutností. Díky voděodolnosti a podlepeným švům jim nebude vadit déšť ani sníh. A když se oteplí, mohou si odepnout rukávy a nosit jen vestu, reflexní vlastnosti tam i tak zůstanou.

Pohotovostní a havarijní služba

Ani ti, kteří řeší havarijní situace na silnicích a inženýrských sítích si nevybírají, kdy se stane nehoda. Ať už jde o havárii plynu nebo nehodu na silnici, tito lidé musí situaci okamžitě řešit. I když venku mrzne až praští a panuje černočerná tma, čeká je spousta náročné manuální práce. Častěji přichází do styku s vyteklými kapalinami, pohybují se na namrzlé vozovce, díky manipulaci s různými nástroji jim hrozí omrznutí prstů. Zůstávají při svém výkonu práce venku delší dobu, proto musí mít odolné pracovní oblečení s nezbytnými reflexními prvky.

Farmářky jsou klasika. Tyto zimní zateplené kotníkové boty BK FARMER CI kotník jsou ideální pro práci, která kombinuje venkovní a vnitřní prostředí.

Cestáři a silničáři

Spousta z nás na ně nadává, ale silničáře každou zimu čeká opravdu náročná práce. Posyp silnic, odklízení sněhu, opravy děr a odklízení stromů, které do vozovky padají pod nánosy sněhu, musí řešit převážně na nočních směnách, kdy je největší zima. Vystavují se rychlému střídání nízkých venkovních teplot a vyhřáté kabiny vozidla, pohybují se na vozovce za běžného provozu, hrozí jim omrzliny při dlouhodobé manipulaci se stroji a nástroji i prochladnutí. Oblečení musí být dostatečně odolné vůči sněhu i mrazu a přesto musí být dostatečně pohodlné při pohybu. Vrchní oděv musí být dostatečně viditelný pro projíždějící auta, s dostatkem reflexních prvků.

Pletené rukavice Nightjar zahřejí ruce a díky zdrsněné oblasti dlaně a přírodnímu latexu nezklamou, ani když je potřeba vzít do ruky nářadí.

Stavební dozor a železničáři

Na první pohled toho tyto dvě profese nemají příliš společného, ale v obou případech vás čeká dlouhý pobyt venku během pracovní směny. Ať už je to obsluha návěstidel či závor v případě železničářů nebo kontrola správného provádění stavební činnosti u stavebního dozoru. I v těchto profesích může hrozit prochladnutí a omrzliny, stejně jako podklouznutí v těžkém terénu. Oblečení musí být dostatečně teplé a voděodolné, stejně jako prodyšné, aby dopřávalo pracovníkům komfort ve chvílích pohybu v terénu i stání na jednom místě.

Taková bunda Sefton má výrazné reflexní pruhy, je voděodolná a zároveň umožní účinné větrání. Tahle bunda je jako stvořená pro dlouhodobou práci na frekventovaných místech, kdy se střídá dlouhé stání s fyzickou aktivitou. Navíc je bunda certifikovaná podle normy

Autor: Cerva (text a foto)

Související články

Jak na zimní špatnou viditelnost v nepromokavém a zároveň prodyšném oblečeném 6  fotek

Jak na zimní špatnou viditelnost v nepromokavém a zároveň prodyšném oblečeném

Ještě není úplná tma, ale slunce už dávno zapadlo - říká se tomu hodina mezi psem a vlkem. Do toho prší a řidiči jsou rádi, že vidí hrubé obrysy ce ...


Assent - kvalitní pracovní oblečení pro práci i volný čas 54  fotek

Assent - kvalitní pracovní oblečení pro práci i volný čas

Známou letitou pravdou je, že když se cítíme dobře, lépe se nám pracuje a na výsledné práci, kterou děláme, je to znát. Přispět k našemu dobrému po ...


S reflexním oblečením jste na silnici vidět až 10× lépe. Jak ho správně vybrat? 9  fotek

S reflexním oblečením jste na silnici vidět až 10× lépe. Jak ho správně vybrat?

Téměř dvě třetiny všech nehod, u kterých umírají chodci, se stanou v noci. I proto v roce 2016 vyšla novela zákona o provozu na pozemních komunikac ...


Co jste nevěděli o pracovních rukavicích 4  fotek

Co jste nevěděli o pracovních rukavicích

Ve starověké Persii, Římě a Řecku se nosily palčáky. Ve středověku však rytíři potřebovali lepší pohyb prstů. A tak přišel jeden z největších vynál ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 6.11.2018 09:15 Standa
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
6
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 21.10.2018 18:16 Jaroslav Marinak
1
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:24 Jirka
0
zahradní traktor Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 13.9.2018 10:13 Jana
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
0
zahradní domek Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 13.8.2018 14:31 roman
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
22
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
22
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 1.7.2018 07:29 Jana
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 16.6.2011 14:13 Jaroslav Uher
6
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 21.10.2018 18:16 Jaroslav Marinak
5
5
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 11.7.2017 17:44 Lada
4
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 6.11.2018 09:15 Standa
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×