Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat zabezpečovací systém?

Jak vybrat zabezpečovací systém?
Majitelé rekreačních objektů svádí celoroční boj se dvěma silnými protivníky.
S hlodavci a se zloději. V nadcházejícím zimním období, kdy se frekvence návštěv víkendového bydlení snižuje, přerůstá zejména boj s těmi dvounohými v soukromou válku. Ano, důležité je zúčastnit se, ale co kdybychom letos vyhráli? Se zabezpečovacími systémy od Jablotronu je to možné.
reklama

Zloděj a myš mají mnoho společného: během jediného týdne, kdy se těšíme na víkend a v ruchu velkoměsta spřádáme sny o zaslouženém odpočinku, dokáží napáchat obrovské škody. Zanechávají stopy, přesto jsou téměř nepolapitelní. A když se vám to přesto podaří a vyhodíte je dveřmi, vrátí se napřesrok oknem.

Past na lupiče

Souboj s těmito větrnými mlýny vyřeší jen skutečně účinná pastička. Dnešní doba naštěstí nabízí lepší řešení než vodní mosty a padací příkopy. Stačí si jen zvolit ten správný bezpečnostní systém. Mezi špičky na trhu výrobců spolehlivých elektronických zabezpečovacích systémů (EZS) patří již přes 10 let společnost Jablotron.

Jak na to

Odrazuje-li vás od pořízení EZS představa několikatýdenní montáže, rozvrtaných zdí, gigantického detektoru zabírajícího půlku místnosti a následné složité obsluhy, která bude vyžadovat červený diplom technické univerzity, stali jste se jen obětí rozšířených mýtů a pověr, které o EZS neprávem kolují. Odborníci z Jablotronu nám je s úsměvem všechny vyvrátili během chvilky. Můžeme si vybrat systém klasický, systém bezdrátový nebo oba systémy vzájemně kombinovat.

Klasický zabezpečovací systém

Klasické EZS jsou levnější variantou, ale vzhledem k instalaci potřebné kabeláže, která by se v hotovém interiéru prodražila, jsou vhodné zejména do objektů ve fázi výstavby.

Bezdrátový zabezpečovací systém

Druhou možností, často volenou do již hotových objektů, jsou bezdrátové elektrické zabezpečovací systémy. Instalace bezdrátového alarmu je rychlá (zabere přibližně 4 hodiny), čistá (minimum vrtání), detektory jsou malé, nenápadné a nijak nenaruší ráz interiéru. Další výhody bezdrátového alarmu? Jsou mobilní. Lze je v případě potřeby přemístit nebo stávající systém rozšiřovat o další čidla.

Jediné, co budete k úspěšné instalaci potřebovat, je zásuvkový síťový zdroj 230 V. Vše ostatní zařídí proškolená montážní firma.

Nejen dveřmi vchází nebezpečí

Magnetické detektory otevření signalizující vstup do objektu lze instalovat nejen na dveře, ale také na všechna okna.

Ochranu pláště domu můžeme posílit pořízením akustických detektorů reagujících na rozbití skla oken. Vnitřní prostory chrání především detektory pohybu. Je možné instalovat i verzi s vestavěnou kamerou a využít možnosti si prakticky kdekoliv prohlédnout snímky střeženého prostoru (v mobilu nebo na internetu). Na nebezpečí požáru nás včas upozorní detektory kouře a detektory úniku plynu.

O případném poplachu jste informováni během několika vteřin zprávou SMS. Komunikuje-li alarm i na bezpečnostní agenturu, je automaticky zajištěn zásah profesionálů přímo na místě. Tyto služby je možné vyzkoušet i nezávazně po dobu šesti měsíců zcela zdarma.

Vybráno, nainstalováno, zapojeno – co dál? Ovládat EZS je snadné. Zadání bezpečnostního kódu pomocí klávesnice, přiložením čipové karty nebo pomocí dálkového ovladače (možnost, kterou chataři a chalupáři jistě ocení) či mobilního telefonu zvládne opravdu každý.

Kdo šetří, má za tři, kdo krade, má za pět

Zakoupení pochybného EZS nebo instalaci svépomocí považujte za předem vyhozené peníze. Při zabezpečení objektů se zkrátka vyplácí vsadit na kvalitu a profesionální přístup dodavatelů a ověřených montážních firem.

Cena kompletní montáže a následného servisu je srovnatelná s hodnotou odcizené televize nebo starožitného nábytku po babičce, pokud byste se přeci jen rozhodli šetřit. Ale nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci.

Kromě záruční lhůty získáte při profesionální instalaci EZS u řady pojišťoven příjemnou slevu z plateb pojistného a také nárok uplatnit sníženou DPH. To už stojí za úvahu.

Více informací naleznete na www.Jablotron.cz.

Autor: Marta Dlouhá a Jablotron (text), Jablotron (foto)

Související články

Chyťte zloděje 14  fotek

Chyťte zloděje

Představte si, že je krásný letní podvečer a po dlouhém pracovním shonu si konečně užíváte vytoužené dovolené. Obloha je plná hvězd a podmanivá vůně ...


Pro bezstarostnou dovolenou 1  fotek

Pro bezstarostnou dovolenou

Většina z vás si už naplánovala dovolenou. Nezapomínáte ale na to, že svůj domov necháváte bez dozoru, a ten se stává lákavou kořistí pro zloděje? Oba ...


Dokonalá laserová měřidla Stanley 9  fotek

Dokonalá laserová měřidla Stanley

Rychlé a přesné měření laserovou technikou je na staveništích již samozřejmostí. V jednodušším a levnějším provedení je dnes dostupná i kutilům a každ ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×