reklama

Šikovná kapsička na pracovní pásek vám nesmí chybět

Kapsička na pracovní pásek je nezbytností, pokud vám při práci v dílně nebo domácích opravách neustále mizí hřebíky, vruty a matky či další drobnosti. Navíc vás nebude stát v podstatě nic, ještě přitom zrecyklujete plastovou lahev a vyrobenou ji budete mít během minuty, žádné nákupy a čekání na doručení. Tak se pusťte do výroby s námi.

Kapsička na pracovní pásek je nepostradatelná (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Proč vám kapsička na pracovní pásek nesmí chybět?

Kapsička na pracovní pásek je nutnost pro každého kutila, který potřebuje mít při práci po ruce drobnosti v podobě šroubů, vrutů či hřebíku a dalších. Kapsy montérek nejsou příliš praktické, zřejmě brzy zjistíte, že se kapsa protrhá, nebo hůř, oblečení skončí v pračce s nevyprázdněnými kapsami a rozbitá pračka je na světě. Proto pro vás máme jednoduchý tip: až vypijete lahev minerální vody, nevyhazujte ji. Rychle a snadno z ní vytvoříte praktickou kapsu na tyto drobné věci, bez nichž by žádná kutilská dílna nemohla existovat.

Kapsička na pracovní pásek vyžaduje:

  • PET lahev
  • nožík
  • žehličku
  • nůžky
  • pásek
Na kapsičku potřebujete jen pár drobností
Na kapsičku potřebujete jen pár drobností (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Ostrou hranu upravte žehličkou
Ostrou hranu upravte žehličkou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Začněte tím, že vezmete nožík a opatrně rozříznete plastovou lahev zhruba ve spodní třetině, aby vám vznikla nádoba, do které se vám bude dobře sahat rukou. Žehličku zapněte a opatrně ji přiložte k ostré, odříznuté hraně lahve. Vaším cílem je zaoblit tento ostrý konec tak, aby nebyl nebezpečný a nepoškrábali jste se o něj. To uděláte tím, že párkrát přejedete žehličkou přes konec lahve, dokud nezískáte hladký a bezpečný zakončený okraj.

Proveďte dva svislé řezy na bocích lahve
Proveďte dva svislé řezy na bocích lahve (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Následně na boku lahve proveďte dva rovnoběžné svislé řezy, které budou od sebe vzdáleny několik centimetrů, a dlouhé tak, aby se do nich dal pohodlně navléct pásek. Pak už jimi můžete provléct svůj pásek a upevnit si ho kolem pasu. To je vše, co potřebujete k vytvoření jednoduchého a užitečného nástroje, který vám usnadní práci.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 19. 10. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.