reklama

Využijte ramínko na šaty netypicky, vytvořte z něj polici

Využijte ramínko na šaty netypicky. Nebyl by to totiž Láďa Hruška, aby nepřišel s nápadem, jak nevyužitá dřevěná ramínka na šaty spolu s několika dalšími prvky využít naprosto originálně a vytvořit z nich ozdobu i praktického pomocníka, na chalupu nebo klidně i domů.

Ramínko na šaty poslouží jako základ police (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ramínko na šaty tradičně

První dřevěné ramínko na šaty vzešlo překvapivě z rukou třetího prezidenta Spojených států amerických, Thomase Jeffersona, který je údajně otcem nejenom ramínka, ale také například kalendářních hodin. Další druhy ramínek – například potažené látkou či drátěné, se objevily nedlouho potom. Že jde o skutečně geniální vynález, svědčí i fakt, že do dnešní doby si udržely stejný tvar a podobu jako v době svého vzniku – a k tomu ještě najdou i další využití.

Na výrobu využijete věci, které byste jinak vyhodili
Na výrobu využijete věci, které byste jinak vyhodili (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Využijte ramínko na šaty jako základ poličky, připravte si:

  • staré ramínko
  • 2 staré pásky
  • staré prkno

Pásky provlékněte ramínkem
Pásky provlékněte ramínkem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Použít ramínko na šaty k vytvoření poličky je naprosto jednoduché a zvládnete ji vytvořit během několika málo minut. Ramínko musí mít v tomto případě tvar trojúhelníku. Přes spodní část provlékněte pásky a zapněte je tak, aby měly stejnou délku.

Originální police na různé nezbytnosti
Originální police na různé nezbytnosti (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Do pásků pak vložte prkno vhodných rozměrů, které bude sloužit jako police– můžete ho předtím i povrchově upravit podle svých představ. Pak už stačí najít správné místo a ramínko, tedy teď už polici, zavěsit a uložit na něj potřebné.

K čemu dalšímu můžete ramínko na šaty využít?

Pokud vás tento nápad zaujal, možná už přemýšlíte, co dalšího by s pomocí ramínka na šaty mohlo vzniknout. Možností je mnoho a vy si tak můžete vyhrát a vytvořit nespočet doplňků, které budou sloužit jako dekorace i praktičtí pomocníci. 

  • Organizace šperků: Ramínka lze využít k uspořádání a organizaci šperků, jako jsou náhrdelníky, řetízky a náušnice.
  • Organizace kravat a šátků: Stejně tak můžou ramínka na šaty sloužit k zavěšení kravat či šál a šátků. Budete tak mít o nich dokonalý přehled navíc bez nutnosti je skládat.
  • Závěsné dekorace: Na ramínko můžete zavěsit v podstatě cokoliv, následně pak celý prvek bude sloužit jako dekorace. K tomuto účelu se hodí zejména dřevěná ramínka.
  • Držák pro fotografie: Připevněte obrázky nebo fotografie na ramínka a vytvořte tak originální držák pro fotky nebo malé umělecké dílo.
  • Ukládání nebo prezentace látek: Výtvarníci a designéři látek, ale i domácí švadlenky mohou ramínka použít k prezentaci svých vzorků nebo ke správnému uchování látek.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 3. 12. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.