reklama

Chromový, nebo černý sprchový kout? WellMall přináší srovnání obou barev koupelnového vybavení

Koupelna není jen praktickým prostorem, ale také místem relaxace a útulnosti. Volba vhodného vybavení může výrazně ovlivnit celkový dojem z tohoto prostoru. Stále více se můžete v nabídce sprchových dveří a koutů setkat s barevnými variantami rámů.

i (Zdroj: WellMall s.r.o.)
WellMall – Moderní nakupování z pohodlí domova (Zdroj: WellMall s.r.o.)

Klasikou pak stále zůstává chrom. V menším zastoupení se setkáváme s bílým povrchem. Zlaté provedení je rarita, kterou volí pouhé 1 % nakupujících. Co ale šlape chromu na paty je černá, která je stále oblíbenější. Prodejce sprchových dveří a koutů WellMall radí, co vzít v úvahu.

Celkový design koupelny

Pokud máte koupelnu obloženou tmavšími obklady, například sytě šedými, sáhněte po černém sprchovém koutu. Skvěle vynikne také v kombinaci se dřevem. Naopak pokud máte koupelnu světlých barev nebo se snažíte vytvořit svěží a otevřený vzhled, může lépe zapadnout chromový sprchový kout. Ovšem pokud milujete kontrast, nebojte se umístit černý kout do světlé koupelny a obráceně. Na e-shopu s koupelnovým vybavením WellMall, konkrétně u sprchových dveří Alfa, je mezi zákazníky o něco oblíbenější chromová varianta.

Osvětlení

Černá barva může v koupelně v kombinaci s nepřímým osvětlením vytvořit příjemnou atmosféru pro každodenní relaxaci. Zároveň ale nezapomeňte umístit do koupelny okno a centrální osvětlení. Naopak chromová barva zvýrazňuje jasné a odrazivé povrchy, čímž může koupelnu vizuálně rozšířit.

Údržba a čištění

Černý povrch je ve většině případů daleko náchylnější na poškrábání a usazování vodního kamene. Ovšem pokud máte opravdu tvrdou vodu, nevyhnete se usazování vodního kamene ani na chromových doplňcích.

Sprchové dveře Alfa chrom
i (Zdroj: WellMall s.r.o.)
Sprchové dveře Alfa chrom

U chromu si dejte pozor na stopy otisků prstů a šmouhy. Jsou zde vidět více než na černé. Samozřejmě zde ale platí, že pokud se budete správně a pečlivě o sprchový kout starat, ať už má jakoukoli barvu, nemusíte se vodního kamene ani otisků bát.

Černá

+ moderní vzhled
+ skvělá kombinovatelnost s tmavšími barvami
+ ideální ke dřevu
- usazování vodního kamene

Chrom

+ svěží a ničím nerušený vzhled
+ prosvětlí koupelnu
+ snazší údržba
- šmouhy a otisky prstů

Nakonec ale stejně nejvíce záleží na vašem osobním vkusu. Vyberte barvu, která se vám líbí a která bude odpovídat celkovému stylu vaší koupelny. Se sprchovým koutem nebo dveřmi můžete barevně sladit jak vodovodní baterie nebo sprchový set, tak i krytku sifonu, podlahový odtok nebo doplňky, jako je polička či háčky na pověšení ručníků. V barevném provedení jsou již ke koupi i otopná tělesa nebo sušáky ručníků. Veškeré toto koupelnové vybavení najdete i na e-shopu WellMall.

Zdroj informací: WellMall s.r.o.

Publikováno: 25. 1. 2024, Autor: WellMall s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce