Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - pod zavěšeným břemenem

Antikutil - pod zavěšeným břemenem
Je to stejné, jako že na mostě se nesmí zastavit, stát, otáčet a couvat, nebo že na kole se po chodníku nejezdí. Pravidla zasunutá někde hluboko v podvědomí ve škatulce bezpečnost.
reklama

Pod zavěšeným břemenem je radno se nepohybovat. To nám žádná přilba na hlavě nepomůže. Především když to zavěšené břemeno má nějakou tu tunu. Asistoval jsem u skládání nástavby z náklaďáku. Jeřáb byl krásná a fungující vejtřaska. Jeho pevná ocelová lana se nastavila silnými stahovacími popruhy. Celou dobu jsem se bál, aby to najednou neudělalo křup a někdo z kolegů a kamarádů neklepal na nebeskou bránu. I když jsem byl ujištěn, že by to popruhy měly udržet, právě to „měly udržet“ mi na klidu nepřidalo.

Teprve při skládání břemene se ukázalo, že pro jeho nové usazení na zem je potřeba ho zespodu trochou doodstrojit. Palice, kladivo a flexa pomohly. Prostě to někdy jinak nejde, podmínky a čas vás natlačí do improvizace. Dokonce to vypadalo na novou olympijskou disciplínu - řezání rozbruškou v jedné ruce a druhou držení břemene nad hlavou. Oddechl jsem si ale, až nikdo pod bednou nebyl, a ta pevně seděla na zemi.

Podobných a ne úplně dobře zakončených videí je plný Youtube. Nebavilo by mne pak u stolu v hospůdce sedět sám. To jsem zvědav, co si od nich za dnešního antikutila vyslechnu. Naštěstí aspoň v našem případě se mezi nové přispěvovatele v sekci tragických videí nezařadíme.

Ptáte se, kde jsem byl já, když tak kritizuju? No fotil jsem z bezpečné vzdálenosti, někdo přece přežít musí!

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil-sekery vzhůru do práce 6  fotek

Antikutil-sekery vzhůru do práce

…..aneb adrenalin i na dvoře. Začala zimní sezona a kutilové i antikutilové budí své sekery z letního spánku. Při štípání dřeva se bez nich neobejdete ...


Antikutil - naložit a přežít 5  fotek

Antikutil - naložit a přežít

Vozíček je nesporně užitečný pomocník nás kutilů a věčných převážečů čehokoliv. Stejně jako nomádi brázdíme silnice a vozíme vše, co se vejde.


Antikutil aneb léčba elektrošokem 9  fotek

Antikutil aneb léčba elektrošokem

Jsem docela odolný a nebojácný. Z málo čeho mám respekt. Třísky z rukou vyndavám nožem. Když mě pokousala před lety pila a nechala si dva prsty na pam ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×