Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Červen je měsíc příprav na dovolené i zahradních oslav

Červen je měsíc příprav na dovolené i zahradních oslav

Červen je pro mnohé z nás měsícem chystání na dovolené, pro děti a studenty finišem před vysvědčením nebo zkouškami a pro kutily měsícem, kdy je na zahradě, na chalupě či na chatě i kolem domu spousta práce.

reklama

Zabezpečení - věčné dovolenkové téma

Těšení na dovolenou a šťastný návrat z ní někdy zkazí nenechavci, kteří nerozlišují vlastní a cizí majetek – zkrátka zloději. I proto k chystání se na dovolenou patří starost o zabezpečení bytu či domu a výběr těch správných zámků a zabezpečovacích zařízení.

Oslavy, dětské akce a bezpečnost

Kromě posledních písemek a zkoušení ve školách je červen také na mnoha místech měsícem oslav svátku dětí. V kalendáři jeje najdeme prvního června, ale slaví se různě v průběhu celého měsíce. Sportovní akce, poutě, závody a soutěže, opékání buřtů, vystoupení klaunů a spousta dalších akcí. Radost dětí je nakažlivá, užívají si i dospělí, jen by při tom určitě neměli zapomínat na bezpečnost dětí. Je škoda zkazit si hezký den zbytečným úrazem.

Voda, zeleň, údržba a ošetření

V zahradě už většinou naplno fungují bazény, je potřeba zkontrolovat jezírka, rybníčky i systémy zavlažování, aby vše bylo nachystáno na léto. Ovocné stromky a keře, vinnou révu i rajčata je potřeba ošetřit proti plísním, skvrnitosti i padlí, na záhonech vyjednotit zeleninu, hnojit květiny i užitkové rostliny a postarat se o správné přihnojení. Nemine nás ani každoroční boj s plevelem, se slimáky, housenkami, hryzci a dalšími škůdci.

Bezpečná práce i díky ochrannému oděvu

Sekání a údržba trávníku i živých plotů i drobné či větší opravy kolem domu jsou činnosti, jimž se budeme věnovat průběžně až do podzimu. Kromě dobrých a spolehlivých zahradních a nářadí bychom také neměli zapomínat na správné ochranné pomůcky.

Nechybí vám krb nebo pergola?

Léto je také sezonou grilování, zahradních párty a oslav, kdy si užíváme krásné dny ve společnosti rodiny i přátel. Pergoly, zahradní altány i krbová zákoutí jsou v permanenci, mnohé na nich vylepšujeme a doplňujeme anebo je teprve stavíme.

A jak vy plánujte léto?

Jak trávíte přípravy na léto vy? Máte dobře zabezpečeno, máte zajímavý recept na grilovanou pochoutku, nebo jste našli doma recept po babičce, díky kterému zaženete slimáky a housenky z vaší zahrádky bez drahé chemie? S tím vším se nám můžete pochlubit a podělit se o svoje zkušenosti, nápady a fígle i s ostatními čtenáři, budeme se těšit.

Autor: Petra (text a foto), Fox, Pavel (foto)

Související články

Květen nejen u kutilů 17  fotek

Květen nejen u kutilů

Květen je nejen lásky čas, pro mnohé je to i čas, kdy se pustí do radikální proměny zahrady, stavby zahradní pergoly či altánu. Další si vyberou kv ...


Údržba jezírka 6  fotek

Údržba jezírka

Vodní hladina dokáže dodat určitý půvab každé zahradě. Aby jezírko vypadalo stále pěkně, musíme věnovat čas jeho pravidelné údržbě.


Stavba zahradní pece 1.díl - od rozhodnutí po těleso pece 21  fotek

Stavba zahradní pece 1.díl - od rozhodnutí po těleso pece

Opékání, grilování, příprava pokrmů na kameni nad ohněm to je všechno super, ale nejuniverzálnějším prostředkem pro vaření na zahradě je jednoznačně p ...


Jak pečovat o bazén po celou sezónu? 9  fotek

Jak pečovat o bazén po celou sezónu?

Sluníčko již začalo krásně hřát, svetry a zimníky se pomalu ukládají do skříní k letnímu spánku a vy už se pomalu nemůžete dočkat, až se svléknete do ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×