Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Obrázky na stěnu dětského pokoje

Obrázky na stěnu dětského pokoje
Zkoušeli jste nalepit zvířátka na stěny dětského pokoje? Pokud ano, víte, že vydrží chvíli, než váš potomek zjistí, že se dají odlepit a začne se tomu věnovat s veškerým úsilím, kterého je schopen. Záleží na technice, kterou jste lepili, ale i ta nejodolnější nakonec podlehne. Výsledkem jsou nejen nevzhledná místa na stěně, ale někdy i odloupaná malba. Řešením je motivy na stěnu namalovat. Jak na to? Nabízíme vám přesný postup.
reklama

Nejdříve vyberte obrázek, který budete na stěnu přenášet, ideální jsou schematické kresby například z omalovánek. My jsme si ještě před samotným vytvářením obrázku vymalovali protilehlé stěny pokoje modrou barvou, protože výsledkem má být mořský svět. Na stěnu jsme použili barvu Remal Color, která vyniká vysokou otěruvzdorností a výbornou kryvostí. Na vybarvení motivu jsme zvolili tónovací pasty Remakol, které se vyrábějí v praktickém malém kelímku.

Pokoj byl nejprve úplně bílý, teď vypadá určitě veseleji.

Co budete potřebovat

- Remal Color nebo Remal Plus
- Remakol tónovací pasty ve všech barvách, které výsledný motiv obsahuje
- šablonu nebo projektor
- malé štětečky a válečky (na větší plochy)
- hadřík a křídu na přenesení motivu na stěnu

Na co si dát pozor

 • na soudržnost povrchu: pokud je spodní vrstva malby hlinkovou nebo klihovou barvou a naneseme na ni disperzní barvu bez předchozí přípravy (škrábání, penetrace, stěrka), sloupne se; to platí i pro vinylovou barvu (snadno se otírá)
 • při tupování skrz dírky šablony ohlídat, aby se příliš velké množství směsi z uzlíčku (křídy) nedostalo na stěnu, barvící složka by se mohla vpít do malířské barvy
 • při vybarvování větších ploch musíme postupovat opatrně pokud jde o množstvím a konzistencí barvy, snadno stéká; raději opakovaně méně než více
 • vyzkoušejte soudržnost lepicí pásky při aplikaci šablony, raději volit pásku s menší přilnavostí, aby se neodloupla malba
 • volte menší štětce a válečky, existují i speciální válečky, které při aplikaci nevytlačují tolik barvy
 • vždy si nechte zbytky všech barev na případné opravy

Postup

 1. Vybraný motiv si v kopírovacím centru nechte zvětšit do požadovaného rozměru. My jsme zvolili velikost A1 a A0.

 2. Připravte si ostrý hřebíček, galanterní kolečko tzv. rádlo, nebo jehlu v dřívku a propíchejte si šablonu na měkké podložce (deka, koberec).

 3. Pokud jste děrovali poctivě, zůstane v kartonu jasný obrys motivu.

 4. Přiložte na zeď, kde chcete mít obrázek, a jemnou lepicí páskou připevněte. Pokud máte strach, že by se poškodil nátěr, pomůže manžel nebo kamarádka tím, že obrázek přidrží.

 5. Do kousku starého bavlněného trička nebo jiné řídké tkaniny si nastrouhejte křídu, případně jinou práškovou hmotu, například popel ze spálených starých novin. Zmáčkněte do uzlíčku, jako když děláte plněné buchty, a tupujte (jemně bouchejte) přes dírky, které jste předtím do šablony udělali. Poté šablonu odstraňte a uvidíte spoustu bodů, které na stěně zůstaly.

 6. Body jednoduše spojte tužkou nebo rovnou štětcem s barvou. Začněte vybarvovat jako omalovánku. Jako první použijte tu barvu, která je v motivu dominantní.

 7. Pak postupně vybarvujte jednotlivé plochy, a to tak, aby další barva těsně v sousedství první, byla nanesena, až první doschne.

Pepův tip

Pokud máte doma projektor, lze s jeho pomocí obrázky z počítače přenést na stěnu. Další možností jsou samodržící šablony, ale v tomto případě jste omezeni nabídkou trhu, a pokud chcete vytvořit opravdu originální motiv, oceníte náš postup.

Jestliže máte schovanou barvu z malování pokoje, bude se vám hodit, když při vybarvování obrázku přetáhnete, a na retuše nátěru po odstranění lepicích pásek.

Více o výrobcích se dozvíte na www.bal.cz a na www.teluria.cz
Autor: Jiří Bigas (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Stojánek na tužky a barvičky 18  fotek

Stojánek na tužky a barvičky

Pořádek na stole potřebuje každý malý školák a pořadač na tužky, pastelky a poznámkové bločky to zařídí. Výrobu zvládnou i děti, jen jim pomozte s nam ...


Foukej, foukej, větříčku 13  fotek

Foukej, foukej, větříčku

Větrník točící se v záhonu, v truhlíku s květinami na okně nebo jako dárek na narozeninovou oslavu udělá jistě radost malým i velkým. Vyrobit jej není ...


Barevná proměna pokoje 34  fotek

Barevná proměna pokoje

Povyrostla vaše ratolest takže zařízení a výzdobu, která byla určena pro batole, je potřeba obměnit? Většinou začínáme novou výmalbou. Podívejte se ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.2015 12:51 Michal Žváček
3
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 28.4.2015 14:06 Jan Gregor
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 1.10.2012 12:30 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 16.6.2010 16:08 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 25.1.2009 22:06 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 25.1.2009 22:06 Lenka
3
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 16.6.2010 16:08 kikiHP
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 1.10.2012 12:30 Jess
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×